AKTUALNOSCI

 Sezon motocrossowy 2013 dobiegł końca.

Szczęśliwie dla członków Klubu Motorowego MKS Nekla sezon 2013 zakończył się na podium. W Klasyfikacji Klubowej Nekielski Klub uzyskał 8541punktów co dało mu 3 pozycję spośród ponad 40-stu Klubów startujących w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej. Na wyższych stopniach podium stanęli kolejno (1) Klub Motocross Polska Polkowice i (2) WKM Wschowa. Podczas ostatniej rundy Mistrzostw w Mirocinie zawodnicy Automobilklubu Gorzowskiego mocno deptali naszym po piętach, ale ostatecznie jedynie 26 punktami przegrali.

W Klasie MX2 licencja C w podsumowaniu sezonu 16-sto letni Boguś Sulkowski zajął 1 miejsce z liczbą 897 punktów. Jest to jednocześnie numer jeden spośród 25 zawodników Klubu MKS Nekla. Jako jeden z niewielu startował we wszystkich rundach Strefy zdobywając w większości przypadków podium, dzięki czemu zyskał cenne punkty nie tylko na swoje konto, ale również Klubu.

W Klasie MX Masters Andrzej Szalbierz mimo dobrych wyników w ciągu całego sezonu, tym razem musiał ustąpić miejsca Januszowi Piotrowskiemu z WKM Wschowa. 2 rundy w których nie wziął udziału spowodowały bezlitosną utratę punktów, której niestety nie udało się później nadrobić. Mimo wszystko srebro to nadal dobry wynik, który cieszy.

Jakub Nowicki w Klasie MX2 Junior tym razem wypadł za podium, zabrakło jedynie 26 punktów do Igora Zienkiewicza z WKM Wschowa (3), wyżej na podium byli kolejno (1) Piotr Dereń z MotoKlub Oborniki i (2) Dominik Bolewicz z Racing Club Leszno.

Zadziwiająco dobrze wypadła w tym roku 17-sto letnia Gnieźnianka Aleksandra Kowalik, która w do Klubu MKS Nekla należy od minionego sezonu. Zajęła zaszczytne 2 miejsce na 14 dziewczyn startujących. Wyprzedziła ją tylko Kamila Kardasz (1) z AK Głogów, tuż za nią natomiast (3) Anita Drewniok z MX Koszalin.

W Klasie MX1 licencja C niestety na 5-tą pozycję spadł Marek Begier, u którego w tym roku obserwowaliśmy znaczny spadek formy, co ma uzasadnienie w braku czasu na treningi, spowodowane pracą zawodową. Ale tak to już jest w sporcie, że jest to zazwyczaj jedynie hobby, na które zapracować trzeba.

Nie można również zapomnieć o najmłodszym z zawodników MKS-u – Marcin Bandosz, bo to właśnie o nim mowa, zdobył 578 punktów co dało mu 2 miejsce na podium. Przed nim był (1)Maciej Przybysz z KMP Polkowice, a za nim (3) Jakub Miśkowiak z WKM Wschowa.

Po zeszłorocznym tytule mistrza z pewnością wszyscy mieli chrapkę na powtórzenie wyniku, jednak utrzymanie podium jest nadal rezultatem zadowalającym. Trzeba zauważyć, że w tym roku nie startowali zeszłoroczni mistrzowie w swojej klasie Sebastian Rymacki i Patryk Rybarczyk, co niekorzystnie wpłynęło na tabelę wyników Klubu. Wielu zawodników startowało tylko okazjonalnie, na zawodach miejscowych w Opatówku. Jest jednak kilku, zasługujących na uznanie, którzy poprawili swoją formę to między innymi Przemysław Bandosz, Leszek Stachowiak, Artur Nowak i niestety kontuzjowany pod koniec sezonu Marcin Nowak.

W imieniu Zarządu Klubu wszystkim zawodnikom gratulujemy zapału, wytrwałości, siły walki i życzymy utrzymania dobrej formy zimą i  jeszcze lepszych startów na wiosnę.

 

 

 

Tabela wyników zawodników Klubu MKS Nekla w podsumowaniu sezonu 2013
miejsce MX Kobiety pkt miejsce MX1 C pkt
2 Aleksandra Kowalik 689 5 Marek Begier 655
  MX Masters   6 Leszek Stachowiak 582
2 Andrzej Szalbierz 745 13 Marcin Nowak 412
18 Mariusz Wesołowski 293 28 Tomasz Rybiński 142
23 Ireneusz Rybiński 293 32 Wojciech Jerzakowski 98
29 Mathijs Beerkens 80 45 Piotr Dądaj 43
37 Marek Pawlaczyk 52   MX2C  
  MX Open   1 Boguś Sulkowski 897
7 Jacek Lonka 324 6 Przemysław Bandosz 509
  MX2 Junior   7 Artur Nowak 492
4 Jakub Nowicki 708 22 Marcin Dominik 298
23 Karol Englert 141 47 Tomasz Gollob 78
35 Mikolaj Lenartowski 51   MX 65  
39 Wojciech Romaszkiewicz 45 2 Marcin Bandosz 578

 

 

RELACJA – PUCHAR POLSKI W MOTOCROSSIE

Dębska Wola / Więcbork

Zakończyły się rozgrywki Pucharu Polski w motocrossie Strefy Zachodniej, Północnej i Południowej. Zawodnicy Klubu motorowego MKS Nekla w okrojonym składzie stawili się na 2 rundy.  Prawo do startu otrzymali zawodnicy, którzy uzyskali pozycje 1-10 w Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej, jedynym wyjątkiem od tej zasady było nieograniczone dopuszczenie zawodników najmłodszych oraz kobiet. Najpierw 15/16 września odbyła się runda w Dębskiej Woli koło Kielc. W tym spotkaniu wzięły udział klasy MX65, MX2 licencja A,B, MX2 licencja C, MX Quad, MX Kobiet. Mimo sporej odległości kilku zawodników Klubu MKS Nekla zdecydowało się wziąć udział w rozgrywkach. Nie poszło niestety najlepiej: Artur Nowak w klasie MX2C 6 pozyję na 7-miu startujących, największą wpadkę niestety zaliczył Boguś Sulkowski, który niestety nie ukończył 2 biegu z powodu awarii motocykla co automatycznie przesunęło go na ostatnią pozycję. No ale tak bywa w tym sporcie. Bardzo dobrze natomiast poradził sobie  Marcin Bandosz w klasie MX65 zajął 4 miejsce na 10-ciu startujących. Jak widać ten zawodnik bardzo dobrze rokuje, co bardzo cieszy nie tylko samego zawodnika i jego dumnego tatę, ale również wszytkich członków Klubu. 2 runda Pucharu Polski miała miejse juz w bliższych okolicach koło Bydgoszczy w Więcborku 21/22 września. Tutaj wystartowało 4 zawodników. W klasie MX1 licencja C Marek Begier zajął 7 pozycję a Leszek Stachowiak 12 pozycję na 13 startujących w Pucharze. Jakub Nowicki natomiast w Juniorach był 15-ty na 22 zawodników. W klasie MX Masters Andrzej Szalbierz okazał się niepokonany, chociaż w pierwszym biegu był dopiero 3-ci. Ostatni bieg nie pozostawiał jednak żadnych wątpliwośći kto jest mistrzem w swojej klasie.  Przed nami jeszcze ostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej 13 października w Mirocinie. Życzymy Zawodnikom Klubu MKS Nekla powodzenia w zmaganiach na tamtejszym torze.  Członkowie Klubu i kibice mają nadzieję na utrzymanie dotychczasowej 3 pozycji w Klasyfikacji Klubowej sezonu tuż za KMP Polkowice i WKM Wschowa. Jednak nie należy spuszczać z gazu gdyż Automobilklub Gorzowski depce nam po piętach różnicą zaledwie 454 punktów, z dużą ambicją na podium.(red. Marta Garczyk)

 

 PUCHAR POLSKI – ZASADY ROZGRYWEK

W dniu 31.07.2013 w siedzibie Polskiego Związku Motorowego odbyło się spotkanie gestorów strefy zachodniej ,północnej i południowej którego celem było zapoznanie się z liczbą uczestników w poszczególnych klasach i zaproponowanie zmian co do ilości zawodników uprawnionych  do  startu  w zawodach finałowych Pucharu Polski, bo jak wszyscy wiemy od 2013 r. obowiązuje nowy regulamin. Zasadnicza zmiana to że odstąpiono od rozgrywania systemem jak Mistrzostwa Polski , a wprowadzono system eliminacyjny po przez udział w zawodach strefowych.

Z relacji gestorów stref wynikało ze nie we wszystkich klasach jest taka obsada żeby obowiązywały zasady zapisane w regulaminie Pucharu Polski na 2013 r.

Po dłuższej dyskusji i przeprowadzonej analizy zaproponowanych zmian ustalono że;

 

  1. W klasach MX 65, MX 85, MX Quad i MX Kobiet mają prawo startu wszyscy którzy się zgłoszą do zawodów bez konieczności  wcześniejszego startu w zawodach strefowych.

 

  1. Jeżeli w/w. klasach zgłosi się do zawodów więcej niż 40 zawodników to o prawie do startu będzie decydowało miejsce zajęte na treningu czasowym,tj .pierwszych 40-tu ma zapewniony start w wyścigach finałowych 41 i 42 to zawodnicy rezerwowi.

 

  1. W pozostałych klasach zgodnie z zapisami w poniższej tabeli.
      Klasy  Strefa   Zachodnia Strefa Północna Strefa Południowa
 MX 2 Junior

 

17

 

17

 

8

 MX 2

 

13

 

21

 

8

 MX 1

 

13

 

21

 

8

 MX Masters

 

16

 

16

 

10

 MX 2 C

 

14

 

14

 

14

 MX 1 C

 

15

 

15

 

12

Uwaga:

a)      Do punktacji indywidualnej punkty zdobywają wszyscy zawodnicy dopuszczeni do zawodów.

b)      Do punktacji klubowej zaliczane są punkty tych zawodników którzy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nabyli prawo startu w finale tj.max. po 14 z każdej strefy. Dotyczy to tylko klas które są ujęte w powyższej tabeli.

c)       Listy zawodników którzy mają prawo startu w finale muszą być dostarczone do GKSM do 03.09.2013 ( na adres marian_zupa@o2.pl )

 

Klasa MX kobiet ma zaległą rundę Mistrzostw Polski to ustalono że podczas Pucharu Polski  w Dębskiej Woli w sobotę odbędą się treningi i wyścigi zaliczane do Pucharu Polski , a w niedzielę  będzie trening czasowy i dwa wyścigi zaliczane do Mistrzostw Polski.

 

Zgodnie z kalendarzem zatwierdzonym na 2013 r. w Dębskiej Woli w dniu 14/15.09.2013 w Pucharze Polski wystartują następujące klasy: MX 85, MX2, MX Kobiet, MX 2 licencja C.

 

Natomiast we Więcborku w dniu 21/22.09.2013 wystartują następujące klasy:  MX 85, MX 2 Junior, MX Masters, MX 1, MX 1licencja C.

 

Harmonogram czasowy zostanie poprawiony ponieważ w  wcześniej opublikowanym nie uwzględniono sytuacji że we wrześniu są krótsze dni.

 

Sezon Motocrossowy jest już na półmetku.

Za nami już 6 rund Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej, które odbyły się w kolejności w Rosówku, Nekli, Głogowie, Wschowie, Nowogardzie k.Szczecina i Ostrowie. Zawodnicy Klubu Motorowego MKS Nekla bardzo dobrze radzą sobie na własnym torze jak i na zawodach wyjazdowych. Niestety przez brak dużej frekwencji na zawodach zwłaszcza wyjazdowych Klub MKS zajmuje dopiero 3 pozycję na 34 Kluby startujących w Mistrzostwach. Celowo użyto sformułowania „dopiero”, ponieważ po sezonie minionym 2012 wszyscy mieli chrapkę na powtórzenie tytułu Mistrza. Tymczasem główni rywale:  Klub Motorowy Polkowice i WKM Wschowa wzmacniają swoje szeregi przez co przejmują przewagę. Na szczęście jednak w Klubie wciąż są „perełki”, które emanują  zapałem i siłą walki. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o 16-sto latku, z Wrześni, który na co dzień jest zwykłym uczniem, a na torze po prostu – mistrzem – w sezonie 2013 zajmuje 1 miejsce na 72 zawodników startujących. Mowa tu o Bogusiu Sulkowskim, który w tak młodym wieku startuje ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami klasy MX2C, zajmując same wysokie noty. Kolejną postacią wartą uwagi jest Jakub Nowicki 19 latek z Dzierznicy, który startuje w klasie MX2 Junior, zajmując 4 pozycję na 41zawodników.  Także wśród młodzieży wyróżnia się 17-letnia Aleksandra Kowalik, która aktualnie jest na samym szczycie podium w klasie MX kobiet i już wyraziła chęć wyrobienia licencji A uprawniającej ją do startów w Mistrzostwach Polski.

Podsumowując Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej na półmetku sezonu 2013 na podium duże szanse mają: Boguś Sulkowski w klasie MX2C jak na razie na miejscu 1, Aleksandra Kowalik w klasie MX kobiet miejsce 1, Andrzej Szalbierz w klasie MX Masters miejsce 2, Marek Begier w klasie MX1C na miejscu 3, Jacek Lonka w klasie Open na miejscu 3, Jakub Nowicki w klasie MX2 Junior na miejscu4, Przemysław Bandosz w klasie MX2C
na miejscu 4, oraz jego syn Marcin Bandosz w klasie MX 65 na miejscu 4.

W Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej wysoko w klasyfikacji są też zawodnicy, którzy choć czasem nie stają na podium, dzięki 100% frekwencji, małymi kroczkami zbierają punkty dla siebie i Klubu oczywiście. Trzeba powiedzieć, że Ci właśnie zawodnicy to zagorzali pasjonaci Motocrossu, dla których nie tylko wynik się liczy, ale samo uprawianie tego sportu jest prawdziwą przyjemnością. Należy tu wymienić Marcina Nowaka, Leszka Stachowiaka, Przemysława Bandosza, Artura Nowaka, Michała Pawłowskiego, Marcina Dominika, Aleksandrę Kowalik. Z punktu widzenia Klubu jako stowarzyszenia postawa tych zawodników niezwykle cieszy.

Całkiem spora grupa zawodników MKS Nekla próbuje swych sił w Mistrzostwach Polski, a to już wymaga dużej odwagi. Jednak przez ograniczenia regulaminowe Polskiego Związku Motorowego zawodnicy z licencją C mogą startować tylko dwukrotnie w zawodach wyższych rangą tj. Mistrzostwa Polski. Jednak chętnych zdobywania nowych doświadczeń nie brakuje. Skutki zmagań są całkiem efektowne.  16czerwca w Obornikach Jakub Nowicki triumfował zajmując 2 pozycję w odrębnej klasyfikacji licencji C, 3-ci był Boguś Sulkowski. Trzeba zaznaczyć że średnia czasu 1-go z 10-ciu okrążeń obu zawodników to ok. 1,9 min. Łukasz Lonka choć w klasie Open miał do pokonania 17 okrążeń, uzyskał średnią okrążenia 1,8 min, zajął 5 pozycję. Jacek Lonka na 12 okrążeń, ze średnią okrążenia 1,7 min, uzyskał 2 pozycję. Jak można łatwo zauważyć zawodnicy MKS-u mimo iż w klasie C zbliżają się nieuchronnie do wyników Mistrzów. W Mistrzostwach Polski w Obornikach, Olsztynie i Strykowie swoich sił próbowali również Przemysław Bandosz (poz.12), Leszek Stachowiak (poz.13), Artur Nowak (poz.15), Adrian Marciniak (poz.4).

Zarząd Klubu serdecznie wszystkim zawodnikom gratuluje osiągnięć, jednocześnie licząc na zaangażowanie w walce o podium.

 

         

Klasyfikacja   sezonu 2013

do 14 lipca 2013

 
Miejsce Imię    Nazwisko punkty frekfencja ilość zawodników   satrtujących
KLASA: MX 2C
1 Boguś Sulkowski 544 100% 72
4 Przmysław Bandosz 379 100%
10 Artur Nowak 296 100%
24 Marcin Dominik 179 5 startów
39 Tomasz Gollob 78 1 start
KLASA: MX 1C
3 Marek Begier 501 100% 42
6 Marcin Nowak 412 100%
7 Leszek Stachowiak 282 100%
8 Michał Pawłowski 338 5 startów
26 Wojciech Jerzakowski 98 3 starty
27 Tomasz Rybiński 98 3 starty
34 Piotr Dądaj 43 1 start
KLASA: MX Junior
4 Jakub Nowicki 411 100% 41
31 Mikołaj Lenartowski 51 1 start
33 Karol Englert 48 1 start
34 Wojciech   Romaszkiewicz 44 1 start
KLASA: MX Open
3 Jacek Lonka 324 4 starty 25
KLASA: MX Masters
2 Andrzej Szalbierz 488 5 startów 36
20 Irenausz Rybiński 140 2 starty
23 Mariusz Wesołowski 100 3 starty
25 Mathiew Beercens 80 1 start
32 Marek Pawlaczyk 52 1 start
KLASA: MX 65
4 Marcin Bandosz 250 4 starty 9
KLASA: Quad Open
32 Szymon Filipiak 32 2 starty 38

.

2 maj 2013 Zawody MSPZ Nekla

Po raz kolejny Zawody Motocrossowe w Opatówku cieszyły się dużą popularnością. Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie planowane na 14 kwietnia, odbyły się 2 maja z powodu przedłużającej się zimy i braku możliwości przygotowania toru do bezpiecznej jazdy.  Trzeba również zauważyć, że żaden tor w Polsce nie był wówczas gotowy  i wszyscy zawodnicy nie mieli możliwości trenowania formy. To było by zbyt niebezpieczne, dlatego ostatecznie organizatorzy wraz z sędziami i Gestorem Polskiego Związku Motorowego postanowili o przesunięciu daty zwodów. Data okazała się celna! Dopisała frekwencja i zawodników (165) i publiczności. Nawet pogoda – jak na ten sport – idealna! Nie kurzyło się.

 

Biuro zawodów już od 7.00 rejestrowało zawodników, ok. 9.00 rozpoczęły się treningi, ok.13.00 oficjalnie rozpoczęto zawody. Ci, którzy bywają na zawodach wiedzą, że harmonogram zawodów co roku jest podobny. Zawodnicy startują w podziale na 10 klas.

–        najpierw Młodziki od 8-15 lat na motocyklach o pojemności 65 i 85,

–        następnie Juniorzy w wieku 14-19,

–        Klasa MX1 i MX2 zawodnicy z licencją C do 40 lat, klasyfikowani zależnie od pojemności motocykla,

–        Klasa MX Open – zawodnicy z licencją wyższą A, czyli Ci uprawnieni do startu w Mistrzostwach Polski,

–        Klasa Masters – lepsza wersja dawniejszej nazwy Weteran, czyli zawodnicy powyżej 40 roku życia

–        Quad – zawodnicy od 13 lat

–        oraz utworzona od niedawna Klasa Kobiety – 7 dziewczyn startowało razem z Klasą Junior, gdyż regulamin nie pozwala łączyć innych klas z Młodzikami, gdzie dziewczyny czułyby się bezpieczniej.

 

Tym razem jednak Klasa MX2, w której startuje gość specjalny Tomasz Gollob – Mistrz Świata na żużlu – wystartowała wcześniej, z uwagi na fakt, że śpieszył się on na mecz żużlowy. Organizatorzy chcieli umożliwić mu start w dwóch biegach. Tomasz w tym sezonie startuje z numerem 1. Imprezę swoją osobą uświetnili również Jacek i Łukasz Lonka – wszystkim znani Mistrzowie Polski w Motocrossie. Tomasz Gollob jeździ w barwach Klubu już drugi rok, Jacek Lonka wstąpił w skład Klubu w tym roku, po długoletnim „związku” z AK Głogów. „Wraca na własne podwórko” – jak mówi Lonka.

 

Zarząd Klubu podjął starania, by Jacek Lonka został oficjalnym trenerem Klubu MKS Nekla. Chęć wyraziły obie strony, a więc wszystko jest na dobrej drodze. „Mamy zdolnych Młodzików, w których chcemy inwestować. Młodzież trzeba wspierać w swoich pasjach. Mamy niewielkie możliwości finansowe, ale dużą siłę przebicia i zapał do działania”- dodaje prezes Edward Wróbel.

 

Takie postaci niewątpliwie przyciągają publiczność oraz media. Organizatorzy zadbali, aby fani mogli uzyskać autograf, zrobić sobie zdjęcie. Tomasz Gollob jest skory do współpracy. Atrakcją również był wywiad na żywo z Gollobem, Burmistrzem Miasta i Gminy Nekla – Karolem Balickim oraz Prezesem Klubu MKS Nekla. Rozmowę mogli wszyscy usłyszeć i zobaczyć, gdyż zorganizowano konfrontację na środku toru. Z wypowiedzi Pana Burmistrza wnioskować można, że jest zadowolony z faktu, że Klub tak się rozwija, że działają w nim ludzie z pasją i dlatego ich wspiera. Trzeba zaznaczyć, że impreza została współfinansowana ze środków Gminy Nekla oraz Powiatu Wrzesińskiego, które Klub uzyskał w ramach konkursu dla Organizacji Pozarządowych. „W imieniu Zarządu Klubu i pozostałych członków Klubu chcielibyśmy podziękować Panu Burmistrzowi za wsparcie nie tylko finansowe, ale i duchowe”- dodaje Marta Garczyk – Członek Zarządu Klubu. Oficjalnie przekazano statuetkę z podobizną motocrossowca  „aby przypominała Panu Burmistrzowi, że popiera słuszną sprawę”. Karol Balicki nie ukrywał zaskoczenia. Niby niewielki gest, ale zrobiło się miło…

 

 

Zaproszona redakcja ogólnopolskiej gazety X-CROSS przeprowadziła wywiady z władzami miasta, gwiazdami dnia, a także najlepszymi Juniorami Klubu: Bogusiem Sulkowskim i Jakubem Nowickim. W najbliższym czerwcowym wydaniu kolorowego czasopisma będziemy mogli podziwiać obszerną relację na temat działalności Klubu. Zachęcamy do lektury.

 

Klub MKS Nekla tego dnia zajął I miejsce w klasyfikacji drużynowej na 27 klubów startujących w zawodach. I jeszcze w pigułce osiągnięcia poszczególnych zawodników:

 

Klasa

Zawodnik

miejsce

Klasa

Zawodnik

miejsce

MX2

Boguś Sulkowski

2

MX2 Junior

Jakub Nowicki

1

Tomasz Gollob

4

Mikołaj Lenartowski

16

Przemysław Bandosz

7

MX Open

Jacek Lonka (pokonany przez syna Łukasza)

2

Artur Nowak

16

Masters

Andrzej Szalbierz

1

Marcin Dominik

16

Ireneusz Rybiński

4

MX1

Marek Begier

2

Marek Pawlaczyk

14

Marcin Nowak

6

Mariusz Wesołowski

22

Michał Pawłowski

8

Kobiety

Aleksandra Kowalik

4

Leszek Stachowiak

11

Quad

Szymon Filipiak

17

Tomasz Rybiński

23

MX 65

Marcin Bandosz

3

Piotr Dądaj

19

     
Wojciech Jerzakowski

27

     

 

 

27.04.2013 Mistrzostwa Strefy Zachodniej Rosówek k/Szczecina

Dokładnie w sobotę odbyła się inauguracja Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w motocrossie. W Rosówku odbyła się I runda tegoorocznego cyklu. MKS Nekla jak zawsze osiagnął wysokie noty. Mimo iż trzecie miejsce nie zadowoliło wszystkich było całkowicie wywalczone przez nieliczną grupę startujących klubowiczów. Pucharowej atmosferze dopisała również pogoda, bo choć kibicom chłód doskwierał zawodnicy na zroszonym torze byli w  “siódmym niebie”. Oczywiście do momentu pojawienia się ogromnych dziur, które nie ukrywajmy były ogromym utrudnieniem i zagrożeniem. Pomimo tego nasi dzielni zawodnicy nie dali po sobie poznać jak trudny technicznie jest tor i jakie ogromne umiejętności posiadają przeciwnicy, których tego dnia było nie mało.

 

W nowopowstałej klasie MX KOBIET, gdzie startowała Aleksandra Kowalik #707 nie obyło się bez wypadku, Dominiko życzymy szybkiego powrotu do formy! Jednak nasza zawodniczka w pierwszym biegu skończyła 2, zaś w drugim 3. Co dało jej w sumie świetną 3 pozycję!

 

Klasa MX2Junior w tym sezonie nie jest już tak silnie oblegana przez zawodników z Nekli, jedynym startującym w niej zawodnikiem jest Jakub Nowicki #115, któremu w pierwszym wyscigu udało się zająć 2 lokatę, w drugim biegu wygrana była blisko, niestety formy zabrakło, na co wskazuje dopiero 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej zawodów wskoczył na 2 stopień podium.

 

MX2 zostało zdominowane przez niemieckiego zawodnika Patricha Rodera, który na niepozornym KTM’ie o pojemnosci zaledwie 125ccm pokonał wszystkich. Drugą pozycją może poszczycić się Bogusław Sulkowski #96, oba biegi ukończył drugi nie pozostawiając rywalom cienia wątpliwości, to będzie jego rok! W tej klasie dobrą 17. pozycję zajął również nasz zawodnik Artur Nowak #76, natomiast 20. Przemysław Bandosz #26, który niestety drugi bieg ukończył niefortunnym wypadkiem,  trzymamy kciuki, że do 2 maja po jego skutkach nie będzie już śladu.

 

Klasa MX1 była od zawsze tą najliczniejszą w zawodników MKS’u. Tym razem Marek Begier #199 zajął dopiero 2 pozycję tuż za Marcinem Wójcikiem, zawodnikiem KMP Polkowice. Świetnym występem może się również pochwalić Marcin Nowak #79, który ukończył zawody jako 8. zawodnik. Miejsce dziesiąte zajął nowicjusz w tej klasie, były zawodnik MX2, Michał Pawłowski #5. Natomiast lokatę 12. Leszek Stachowiak #33. Jako 24. zawody zakończył Tomasz Rybiński #49.

 

W klasie MX Masters pierwszą pozycję w obu biegach wywalczył Andrzej Szalbierz #2, który w drugim wyścigu nabawił się porządnej kontuzji, mamy nadzieję, że jego połamane żebra dadzą o sobie na chwile zapomnieć już w czwartek 2. maja. W tej klasie MKS Nekla reprezentuje również Mariusz ‘WESOŁY’ Wesołowski #42, który w Rosówku musiał zmierzyć sie z awarią motocykla, drugi bieg ukończył na kawasaki Bogusia, którą wywalczył 10. miejsce.

 

OPEN – w sezonie 2013 nasz klub w końcu doczekał się swojego zawodnika w tej klasie. W tegorocznych czarno-zielonych barwach MKS’u pojedzie Jacek Lonka #3, który zawody w Rosówku zakończył 4.

 

W klasyfikacji klubowej znów udało nam się osiągnąc sukces, wspomniana wcześniej 3. pozycja to bardzo dobry początek. Tym bardziej, że już kolejne zawody odbędą się w Opatówku, czyli na naszym “podwórku”.

 

SEZON 2012 NA FINISZU

Dziś 23 wrzesień, Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w tym sezonie powoli dobiegają końca. Przed zawodnikami jeszcze jedna runda w Mirocinie 30-go września oraz ostatnia runda 13-go października  na własnym torze w Opatówku. Na ten moment zwycięstwo Klubu MKS Nekla wydaje się być  pewne. Jak dotąd od 3 lat złoto zdobywał Klub WKM Wschowa. Klub MKS Nekla od początku istnienia tj.2008 roku sukcesywnie piął się ku górze: w 2008 i 2009 był 5-ty, w 2010 był 4-ty, a w ubiegłym sezonie 3-ci. Przewaga nad Klubem WKM Wschowa ilością 2265 punktów zapewne daje powód do dumy, gdyż na zakończeniu sezonu 2011 Zarząd Klubu MKS wypowiedział  swojemu głównemu rywalowi rewanż i  jak się okazało nie rzucał słów na wiatr. Ale to przede wszystkim zasługa zawodników Klubu MKS, coraz liczniej przystępujących w jego szeregi,  ich wysiłek, determinacja, zaangażowanie i osiągnięcia  odzwierciedlane w punktacji. Już po 9-ciu rundach Mistrzostw 30 zawodników Klubu uzyskało łącznie  11999 punków. To rekord! Jak dotąd w historii Mistrzostw, czyli od 2008 roku żaden Klub nie zdobył tak imponującej ilości punktów.  Dla porównania zeszłoroczny zwycięzca Mistrzostw zdobył  zaledwie 5245 punktów. BRAWO!!!

Po ostatnich 3 rundach 26 sierpnia w Konikowie, 16 września w Nowogardzie i 22 września w Rosówku na uwagę zasługują: Andrzej Szalbierz, który w klasie Weteran nie miał sobie równych i zawsze zajmował pierwszą pozycję. W klasie MX1 Marek Begier w kolejności  1-wszy, 2-gi, 3-ci, Sebastian Rymacki w Konikowie 2-gi, później 1-wszy. W klasie MX2 Boguś Sulkowski  w Nowogardzie i Rosówku 2-gi. W klasie MX2 Junior Patryk Rybarczyk w Konikowie i Rosówku 1-wszy, w Nowogardzie 3-ci, Jakub Nowicki w Konikowie 3-ci póżniej 2 razy drugi. W MX62 Marcin Bandosz  w Konikowie 3-ci, w Nowogardzie 2-gi, w Rosówku  4-ty. Agata Stachowiak w kategorii Kobiet w Nowogardzie była 3-cia. Mathijs Beerkens  również w Nowogardzie 3-ci. Nie należy również zapominać o pozostałych zawodnikach Klubu MKS, w szczególności  tych najbardziej wiernych, którzy chociaż nie zajmują miejsc na podium, pozostając nieco w cieniu, wytrwale jeżdżą po całej Polsce zdobywając dużą ilość punktów dla Klubu. To między innymi Leszek Stachowiak uczestnik wszystkich rund Mistrzostw z łączną liczbą 720 punktów, Przemysław Bandosz 661 punktów, Michał Pawłowski  585 punktów, Przemysław Nowak  441 punktów, Adrian Marciniak 402 punkty, Marcin Nowak 381 punktów. I wielu innych, których niestety nie sposób wszystkich wymienić. Za wszystkie starania i osiągnięcia władze Klubu serdecznie dziękują, wiedząc jednocześnie, że to przynosi satysfakcję przede wszystkim samym zawodnikom. Adrenalina związana z zdrową rywalizacją sportową jest nieodzownym czynnikiem napędowym wszystkich  sportowców.

OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!

 

 

ZAWODY 5 sierpień 2012 – Runda VI Nekla

Na torze motocrossowym „MAGIERA” w Opatówku po raz kolejny zakurzyło się! 5 sierpnia odbyły się tu zawody motocrossowe. W tym roku przewidziano tu aż 3 z 12-tu rund Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej zaplanowanych na sezon 2012r. Tym razem organizatorem był Klub Unia Poznań w ścisłej współpracy z gospodarzem toru – Klubem Motorowym MKS Nekla. Upalne niedzielne popołudnie przyciągnęło wielu fanów tego jakże widowiskowego sportu. Zawody motocrossowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem w rejonie powiatu Wrzesińskiego i można powiedzieć, że stały się już tradycją. Klub MKS Nekla od początku istnienia tj. 2008r rozwija się prężnie, a dzięki sukcesom swoich zawodników zdobywa coraz wyższe noty w Klasyfikacji Klubowej. Obecnie jest na 1 pozycji wśród 37 Klubów startujących w Mistrzostwach. Na zawodach w Opatówku wystartowało 137 zawodników w podziale na 9 klas, w tym 25-ciu członków Klubu MKS Nekla oraz gościnnie Mistrz Polski oraz Vice Mistrz Europy w klasie MX Open – Łukasz Lonka oraz Jacek Lonka, cieszący się dużą popularnością w rejonie. W klasie MX Open nie mieli sobie równych – Łukasz zajął 1 pozycję, ale przecież to było jasne. Jak sam powiedział traktuje te zawody jak dobry trening. Drugi był A. Mańk kolega z Klubu AutoMobilKlubu Głogów, 3-ci Jacek Lonka. Bartosz Dorosz z Klasy MX Open wraz z kolegą z Klubu WKM Wschowa Waldemarem Kmito, startującym w Klasie MX2 Junior zostali zdyskwalifikowani za oszustwo, którego się dopuścili. Mianowicie młodszy z zawodników – Kmito przez kontuzję nie mógł startować w kolejnym biegu, starszy – Dorosz przebrał się w strój kolegi i wystartował za niego. Sędzia jednak nie dał się oszukać, bez dyskusji obu zawodników wykluczył z zawodów, odbierając uprzednio zdobyte tego dnia punkty.
We wspomnianej Klasie MX2 Junior Klub MKS ma wielu młodych reprezentantów. Tym razem na szczycie podium stanął Jakub Nowicki, który w pierwszym biegu był 3-ci, w drugim 1-szy. Patryk Rybarczyk w klasyfikacji indywidualnej zawodów był 2-gi, gdyż pierwszy bieg ukończył 1-szy, a drugi bieg 4-ty. Według regulaminu drugi bieg jest decydujący. Trzeci był Krzysztof Kudłaty. Adrian Marciniak był 7-my, Mikołaj Lenartowski 9-ty. Po raz pierwszy w zawodach wystartowała jedyna dziewczyna w reprezentacji MKS Nekla, córka Vice – Prezesa Klubu Agata Stachowiak, zajmując ostatnią 14-stą pozycję. Jednak mimo wszystko podziwiamy i gratulujemy odwagi, gdyż jest to sport bardzo kontuzyjny. Trzeba powiedzieć – dziewczyna naprawdę daje radę!
W klasie MX 65, czyli Młodzik na motocyklach o pojemności do 65 CC po raz pierwszy wystartował syn jednego z zawodników MKS Nekla – Marcin Bandosz i tu spisał się na medal! W pierwszym biegu był 4-ty na 7-miu startujących, w drugim biegu 5-ty. Ostatecznie w Klasyfikacji zawodów był 5-ty, jest to nie lada osiągnięcie jak na początkującego.
W klasie MX 85, czyli Młodzik na motocyklach o pojemności do 85 CC również mamy nowego reprezentanta Bartosza Stachowiaka. Tak – nazwisko nie jest przypadkiem, ojciec zaraził swoją pasją również syna! Dotarł na metę ostatni, ale czy dla kogoś ma to jakieś znaczenie? Liczy się zapał i chęci do walki! Naprawdę gratulacje!
Z pewnością wielu zauważyło fanklub Bogusia Sulkowskiego startującego w klasie MX2!!! Spora liczba fanów ubranych w koszulki z napisem BOGUŚ i jego zdjęciem, naprawdę głośno i szczerze dopingowała swojego ulubieńca. Pomysł jest naprawdę nieprzeciętny. Zapewne atmosfera wśród kibiców, jak również wysoka forma tego zawodnika, zaprowadziły go na sam szczyt podium. Przegrał z nim nawet Krzysztof Jabłoński znany zawodnik żużlowy, chociaż faktycznie drugi bieg należał do niego. Przemysław Bandosz w pierwszym biegu był 2-gi, tuż przed Jabłońskim, jednak klasyfikacja drugiego biegu spowodowała, że spadł na 4-tą pozycję Klasyfikacji zawodów. Michał Pawłowski był 6-ty, Przemysław Nowak 12-sty, Marcin Nowak 13-sty, Mateusz Lenartowski 15-sty, Jakub Podejma 18-sty, Artur Nowak 22-gi, Krzysztof Grenda 26-sty na 34 zawodników startujących.
Zacięta walka toczy się nadal pomiędzy dwoma zawodnikami MKS Nekla klasy MX1 – Marek Begier oraz Sebastian Rymacki wracają na metę na naprzemiennie. Tym razem zwyciężył Begier, który pierwszy bieg ukończył 8 sekund przed rywalem, drugi jedynie 3 sekundy przed. Świadczy to o zbliżonej kondycji obu zawodników. MotoCross to dla większości jedynie hobby, w którym brak częstych, wyczerpujących treningów natychmiastowo odbija się na spadku formy. Mimo, że ostatnio Marek Begier nie triumfuje, jak w zeszłym sezonie, tym razem znów stanął na samym szczycie. Trzeci był Marcin Wójcik z KMP Dobromil. Leszek Stachowiak coraz wyżej, tym razem 5-ty, Piotr Dądaj, startujący po raz pierwszy w tym sezonie 7-my, Ireneusz Rybiński 9-ty oraz Tomasz Rybiński 13-ty na 16 startujących zawodników.
Od czasu kiedy Andrzej Szalbierz startuje ponownie w klasie Weteran ( przypomnijmy, że w zeszłym sezonie był zmuszony przez regulamin do startu w klasie MX Open Licencja A),każdorazowo zdobywa złoto. Pierwszy bieg ukończył 10 sekund przed rywalem Marcinem Rzętkowskim z Unii Poznań, który ostatecznie był 2-gi; drugi bieg 4 sekundy przez Dariuszem Majchrzakiem z MK Oborniki – który był trzeci. 16-sty był reprezentant MKS Nekla Mariusz Wesołowski na 16-stu startujących.
Niestety w klasie QUAD reprezentanci MKS Nekla nie wystartowali.

Kolejna runda Mistrzostw już 19 sierpnia w Koszalinie, a kolejne zawody w Opatówku 20 października –na zakończenie sezonu 2012.

Już teraz zapraszamy!!!

Klasa MX65

1. A.Murawski AK Głogów
2. W.Jasiński KM Wisła Chełmno
3. W.Kucharczyk RTM Radom
5. Marcin Bandosz zawodnik MKS Nekla

Klasa MX85

1. L.Sobol KM Szczecin
2. D.Husar LSM BRY-TECH Racing Lubin
3. A.Janusz – WKM Wschowa
14. Bartosz Stachowiak zawodnik MKS Nekla

Klasa MX 2 Junior

1. Jakub Nowicki MKS Nekla
2. Patryk Rybarczyk MKS Nekla
3. K.Kudłaty MK Oborniki
Oraz pozostali zawodnicy MKS Nekla:
7. Adrian Marciniak
9. Mikołaj Lenartowski
24. Bartosz Stachowiak

Klasa MX2

1. Boguś Sulkowski MKS Nekla
2. Krzysztof Jabłoński MKS Nekla
3. M.Zych AMK Człuchów
Oraz pozostali zawodnicy MKS Nekla
4. Przemysław Bandosz
6. Michał Pawłowski
12. Przemysław Nowak
13. Marcin Nowak
15. Mateusz Lenartowski
18. Jakub Podejma
22. Artur Nowak
26. Krzysztof Grenda

Klasa MX1

1. Marek Begier MKS Nekla
2. Sebastian Rymacki MKS Nekla
3. M.Wójcik KMP Dobromil
Oraz pozostali zawodnicy MKS Nekla:
5.Leszek Stachowiak
7. Piotr Dądaj
9. Ireneusz Rybiński
13. Tomasz Rybiński

Klasa Weteran

1. Andrzej Szalbierz MKS Nekla
2. D.Majchrzak MK Oborniki
3. M.Rzętkowski Unia Poznań
Oraz zawodnik MKS Nekla 16. Mariusz Wesołowski

STREFA – CHOJNA 1 LIPEC 2012

Po przeżyciach w Ostrowie Wlkp. zawodnicy mieli tylko tydzień czasu na podsumowania, wnioski i przygotowania do kolejnych zawodów. Nad torem w Opatówku we wtorki, czwartki i soboty unoszą się kłęby kurzu. To nasi zacięci zawodnicy trenują formę przed kolejnym starciem, wymieniają doświadczenia i uwagi. Zawodnicy i pasjonaci sportu motocrossowego to podstawa funkcjonowania naszego Klubu. Robią to co lubią, tak po prostu, a to właśnie dzięki nim Klub tętni życiem i rośnie w siłę! Dziękujemy wszystkim za wkład w działalność Klubu…
Pokrótce prześledźmy osiągnięcia naszych zawodników w Chojnie. A więc w Juniorach Patryk Rybarczyk zdobył złoto, tym razem K.Kudłaty z MK Oborniki był bez szans. Jakub Nowicki 3-ci, Adrian Marciniak 15-sty na 20 startujących. W MX1 Sebastian Rymacki 1-szy, M.Wójcik z KMP Dobromil pokonał tym razem Marka Begiera, który ukończył zawody na miejscu 3-cim. Leszek Stachowiak 5-ty na 17 startujących. W klasie MX2 wystartował Krzysztof Jabłoński. Na co dzień żużlowiec, tym razem zmagał się w nieobcym sobie motocrossie, zdobywając w obu biegach złoto. Boguś Sulkowski 2-gi, Michał Pawłowski 6-sty, Przemysław Bandosz 8-my, Marcin Nowak 14-sty, Przemysław Nowak 17-sty, Jakub Podejma 22-gi, Artur Nowak 23-ci, Krzysztof Grenda 28-my na 32 startujących. W Weteranach bez nowości – Andrzej Szalbierz pierwszy, który de facto przyzwyczaił już nas do tego stanu i utrzymując taką kondycję z pewnością zapewni sobie złoto sezonu. Mariusz Piotrowski 18-sty.
W Chojnie Klub MKS Nekla po raz pierwszy zdobył złoto! BRAWO! Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA STREFY – OSTRÓW WLKP. 24 CZERWIEC 2012

Tym razem: 24 czerwca 2012 Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej odbyły się w Ostrowie Wlkp. Walka wszystkich zawodników jak zwykle dostarczyła publiczności wielu wrażeń. Nasi Klubowicze wystartowali w klasach MX2 Junior, MX1, MX2 oraz Weteran. W Juniorach Patryk Rybarczyk pierwszy bieg ukończył pierwszy, w drugim biegu jednak, w zaciętej walce, dał się pokonać zawodnikowi MK Oborniki K.Kudłatemu i tym sposobem pozbawił siebie miejsca pierwszego w klasyfikacji indywidualnej zawodów. Mimo, że miejsce 2-gie to dla Klubu duży sukces, najpewniej jednak dla zawodnika na tym poziomie przegrana pozostawi niedosyt. Jakub Nowicki również pokazał klasę zajmując zaszczytną 3-cią pozycję na podium. Nowy zawodnik Klubu MKS – Adrian Marciniak, startujący na motorze marki KTM, zdał tego dnia egzamin na licencjonowanego zawodnika Motocross klasy C, którego warunkiem było ukończenie co najmniej jednego biegu. Zajął nie lada 8-mą pozycję na 24 startujących. Dalej na miejscu 14-sty był Mikołaj Lenartowski. Przypomnijmy, że zawodnicy po zmianach regulaminowych PZM startują w podziale według pojemności motocykli. W klasie MX1 wystartowało 3 zawodników Klubu MKS Nekla. Dla punktacji Klubu nie ma tu zbytniego znaczenia kto zajmie pozycję numer 1, gdyż dwaj najsilniejsi rywale do podium należą właśnie do naszego zespołu. Mowa oczywiście o Sebastianie Rymackim i Marku Begierze, którzy „idą łeb w łeb”. Tym razem Marek Begier musiał pogratulować koledze zwycięstwa, sam zadowalając się drugą pozycją. Trzeci był M.Wójcik z KMP Dobromil. Leszek Stachowiak był 6-ty na 14-stu zawodników startujących w tej klasie. W klasie MX2 złoto po raz kolejny należało do Bogusia Sulkowskiego! Po zmianie klasy z Młodzików poprzez Juniorów, ten nastoletni zawodnik wprost daje popalić swoim starszym kolegom, którzy „depczą mu po piętach”. Kolejno na podium stanęli K.Szynklewski z MK Oborniki oraz P.Szkopek z OKM Ostrów. Do pierwszej dziesiątki dostał się także Michał Pawłowski, był 10-ty, dalej Przemysław Bandosz 14-sty, Jakub Podejma 18-sty, Marcin Nowak 22-gi, Przemysław Nowak 23-ci, Artur Nowak 27-my na 38 startujących. Andrzej Szalbierz w Klasie Weteran nie ma sobie równych, w obu biegach był pierwszy, na drugiej pozycji D.Majchrzak z MK Oborniki, na trzeciej J.Piotrowski z WKM Wschowa. Marek Pawlaczyk był 12-sty, tuż za nim metę przekroczył Mariusz Wesołowski. W sumie w klasie Weteran udział wzięło 19-stu zawodników.
Łącznie 17-stu zawodników Klubu MKS Nekla zdobyło w Ostrowie Wielkopolskim 1152 punkty, co zapewniło nam w Klasyfikacji Klubowej miejsce 2-gie.

ZAWODY MSPZ W OBORNIKACH 3 CZERWIEC 2012

Jest powód do dumy! Po raz kolejny zawodnicy Klubu  pokazali swoją klasę przywożąc 3 czerwca z Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie w Obornikach 5 pucharów, plus jeden w klasyfikacji  klubowej za zajęcie miejsca 2. Niepowodzenia naszych zawodników startujących w klasie MX2 Junior mogą niestety dodać nutkę goryczy. Mowa a Patryku Rybarczyku, który zaczął nas już przyzwyczajać do pierwszego miejsca na podium, pierwszy bieg ukończył oczywiście pierwszy, jednak niestety w drugim biegu, jak relacjonują świadkowie po wyskoku nie zapanował nad motocyklem i upadł. Upadek wyglądał naprawdę groźnie, więc podjęto decyzję  o przewiezieniu zawodnika do szpitala na prześwietlenie. Na szczęcie okazało się, że nie ma urazów i nic nie zagraża jego zdrowiu, więc został wypisany i mamy nadzieję wystartuje w kolejnych zawodach. Nieszczęśliwie również zakończyły się zawody dla Jakuba Nowickiego, u którego już w 1 biegu wystąpiła awaria motocykla, tego też biegu zatem nie ukończył, a ponieważ awaria okazała się poważna w kolejnym biegu nie wystartował. W tej klasie zwycięstwo przejęli rywale Krzysztof Kudłaty z Klubu MK Oborniki, Igor Zienkiewicz oraz Waldemar Kmito z WKM Wschowa, zajmując kolejno 1,2,3 miejsce. Z pewnością w kolejnych rundach nasi się odegrają, ale straconych punktów niestety żal. W tej klasie Adrian Marciniak był  11.

W klasie MX2 po raz pierwszy w tym sezonie wystartował zawodnik MKS  znany również, albo przede wszystkim jako żużlowiec – Krzysztof Jabłoński i już zajął miejsce 1 na podium. Drugi był Tomasz Stelmaszyk z LSM Bry-Tech Racing, trzeci natomiast Boguś Sulkowski. Tak – to nie pomyłka! Ten 15-latek spróbował swoich sił w klasie zawodników starszych. Było to możliwe po tegorocznych zmianach regulaminowych PZM, które klasyfikują zawodników ze względu na pojemność motocykla. Tym sposobem Boguś dumnie stanął na podium pokonawszy innych, nawet tych bardziej doświadczonych zawodników.  Przemysław Bandosz tym razem był 9-ty, Przemysław Nowak 18-ty, Jakub Podejma 22-gi, Rafał Karalus 24-ty, a Krzysztof Grenda 35-ty na 40 startujących zawodników.

Marcin Wójcik z KMP Dobromil triumfował na podium, zajmując miejsce 1 w klasie MX1, zawodnik MKS Nekla Marek Begier był tuż za nim, kolejno Sebastian Rymacki. Leszek Stachowiak był 6-ty.

W weteranach wciąż bez zmian: Andrzej Szalbierz wywalczył  niezaprzeczalnie złoto, za nim linię mety przekroczyli Dariusz Majchrzak z MK Oborniki oraz Janusz Piotrowski z WKM Wschowa, Marek Pawlaczyk był 11-ty, a Mariusz Wesołowski 16-ty.

Klubu MKS Nekla zyskał nowego reprezentanta w klasie QUAD licencja C, jest nim Patryk Karasiński startujący na Suzuki z numerem startowym 17. Zajął on miejsce 5 na 10 startujących.

Możemy z dumą powiedzieć, że po 3 rundach Mistrzostw Klub MKS Nekla zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji Klubowej z liczbą 3731 punktów. Wszystkim SERDECZNE GRATULACJE!!!

MISTRZOSTWA STREFY Runda II – 3 MAJ 2012 WSCHOWA

3-go Maja 2012 zawodnicy Klubu MKS Nekla mieli możliwość zmierzyć się po raz kolejny na torze głównego rywala Klubu WKM Wschowa. Walka w klasach MX2 Junior, MX2, MX1 oraz Weteran  jak zwykle była emocjonująca. W klasach tych po zmianach regulaminu PZM 2012 wyniki są na prawdę zaskakujące!

W klasie MX 2 Junior przoduje Patryk Rybarczyk, który jeszcze w minionym sezonie zajmował średnio pozycję 8. W tym roku zdecydowanie nastąpiła poprawa formy. Oby tak dalej! Boguś Sulkowski niegdyś Młodzik również radzi sobie doskonale z zawodnikami Klasy wyższej MX2 Junior, we Wschowie zajął 2 pozycję. Jakub Nowicki był 3, a więc na podium w tej klasie zdecydowanie triumfowali  zawodnicy Klubu MKS Nekla. Brawo!

Nasi reprezentanci w klasie MX1 nie zdobyli złota. Srebro wywalczył Marek Begier, który niestety nie zdołał pokonać Krzysztofa Majorczyka z WKM Wchowa, który na swoim torze czuł się ”jak ryba w wodzie”. Zapewne Marek Begier, jak i Sebastian Rymacki, który zajął pozycję 5 , w kolejnych rundach podejmą zaciętą walkę o podium.  W tej klasie Leszek Stachowiak był 7, Ireneusz Rybiński 18, Tomasz Rybiński 19.

W Klasie MX2 w walce o podium wśród zawodników Klubu MKS Nekla jak dotychczas liczą się Michał Pawłowski oraz Przemysław Bandosz. W klasyfikacji zawodów zajęli kolejno miejsca 3 i 4. W 2 biegu Michał był nawet – 2, a Przemek w 1 biegu – 3. Niestety Tomasz Stelmaszyk okazał się niepokonany, ale jeszcze cały sezon przed nami., więc miejmy nadzieję że nasi pokażą co potrafią. Przemysław Nowak był 11, Jakub Podejma 13, Mateusz Lenartowski 14, Artur Nowak 21, Rafał Karalus 25, Krzysztof Grenda 29.

Andrzej Szalbierz i tym razem nie zaskoczył, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, po raz kolejny zdobył złoto w Klasie Weteran! Rywalami do podium w tej klasie jest Janusz Piotrowski z WKM Wschowa oraz Dariusz Majchrzak z MK Oborniki. Marek Pawlaczyk był 13, Mariusz Wesołowski tym razem nie wystartował.

MISTRZOSTWA STREFY POLSKI ZACHODNIEJ W MOTOCROSSIE

Runda I – NEKLA 14 kwiecień 2012

Klub Motorowy MKS Nekla po raz kolejny był organizatorem Zawodów Motocrossowych
na torze w Opatówku. 14 kwietnia 2012 odbyły się Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej
w Motocrossie.  Impreza współfinansowana była ze środków Miasta i Gminy Nekla oraz  Starostwa Powiatowego we Wrześni w ramach zadania publicznego. Już na kilka tygodni przed planowanym terminem zawodów rozpoczęły się nerwowe przygotowania, gdyż Klub mimo, iż doświadczony w organizowaniu Mistrzostw Strefy, po raz pierwszy został zobowiązany do przygotowania ich w ramach ustawy o organizowaniu imprez masowych. Dodatkowo, ponieważ była to pierwsza runda Mistrzostw, również nie było łatwo zmieścić się w terminach wydania  wszelkich pozwoleń ze strony Policji, Straży Pożarnej, Burmistrza Miasta i Gminy Nekla i innych. Mimo wielu wątpliwości – udało się! W lokalnych gazetach ukazało się zaproszenie na zawody dla publiczności, na terenie pobliskich gmin zawisły plakaty informacyjne, na stronach internetowych PZM oraz Klubu ukazały się regulaminy zawodów. Klika dni trwały prace na torze za pomocą sprzętów ciężkich, w celu przygotowania trasy przejazdu, wykoszono krzewy, zarośla i trawę. W przeddzień zawodów przygotowywano zaplecze tj. ustawiono obiekt pełniący funkcję biura zawodów, ustawiono sanitariaty, oznakowano tor taśmami i płotami. Biuro zawodów już od 7.00 rejestrowało zawodników. Po odbiorze technicznym motocykli oraz odbiorze trasy przez sędziego
o godzinie  9.00 rozpoczęto treningi, w tym dowolne oraz obowiązkowe z pomiarem czasów. Ok.13.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy – Zarząd Klubu, Kwalifikowana Komisja zawodów w składzie: Sędzia zawodów, Dyrektor zawodów, Instruktor oraz 2 karetki Pogotowia Ratunkowego z lekarzem
i sztabem ratowników medycznych z wcześniejszym poinformowaniem Szpitala Powiatowego we Wrześni o ewentualnym przyjęciu poszkodowanych, Straż Pożarna, Policja, głównie dla zapewnienia bezpieczeństwa publiczności oraz ruchu drogowego wokół toru. Dodatkowym obciążeniem okazało się wynajęcie licencjonowanej ochrony, co pociągnęło
za sobą wysokie koszty.

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej według nowego regulaminu przyjętego przez Polski Związek Motorowy na rok 2012 rozgrywane są w zmienionych klasach. Mianowicie
w minionym sezonie Klasę MŁODZIK dzielono w zależności od licencji posiadanej przez zawodników: A, B lub C, według nowych zasad Klasę tę podzielono według pojemności motocykli. I tak Klasa MX65 to motocykle do 65ccm 2T, a Klasa MX85 to motocykle
do 85ccm 2T. W tych Klasach Klub MKS Nekla nie ma swojego reprezentanta. Dotychczas
w Klasie Młodzik udział brał Boguś Sulkowski, jednak przez zmiany regulaminowe ściga się on z zawodnikami starszymi w Klasie MX2 Junior. I tu radzi sobie świetnie, zajął 4 pozycję na 24 startujących. Klasa MX2 Junior C to motocykle od 100ccm do 125 ccm 2T i od 175 -250 4T zawodnicy w wieku od 14 do 19 lat. Pozycję pierwszą w tej Klasie zajął zawodnik MKS Nekla Patryk Rybarczyk, w obu biegach zajmując 1 miejsce, pozycję 2 natomiast zajął Jakub Nowicki, 11 był Mikołaj Lenartowski.

W minionym sezonie Klasę OTWARTA 1 i 2 dzielono w zależności od wieku zawodników, do 30 i powyżej 30 lat, według nowego regulaminu przyjętego Klasę tę podzielono według pojemności motocykli. I tak Klasa MX2 to zawodnicy z licencją C w wieku powyżej 15 lat na motocyklach od 100 do 150cc 2T i od 175 do 250cc 4T. Natomiast Klasa MX1 to zawodnicy powyżej 17 lat na motocyklach od 175 do 500cc 2T i od 290 do 650cc 4T. Zmiany
te pociągnęły za sobą istotne zmiany w grupach rywalizujących zawodników, a tym samym zaskakujące wyniki. Mianowicie w sezonie minionym w Klasie Otwarta 1 niepokonanym był Sebastian Rymacki na Hondzie. W Klasie Otwarta 2 zawodnik MKS Nekla Marek Begier zacięcie rywalizował z kolegą z LSM Bry-Tech Racing Tomaszem Stelmaszykiem „idąc łeb w łeb”. Po zmianach regulaminowych młodszy (do 30 lat) Sebastian Rymacki ściga się w Klasie MX1 z Markiem Begierem (powyżej 30 lat) i tu ma jak widać przewagę. W tej Klasie Leszek Stachowiak był 5, Ireneusz Rybiński 14, a jego brat Tomasz Rybiński 17
na 18 startujących. Tomasz Stelmaszyk w Klasie MX2, choć tym razem pierwszy, może liczyć na zaciętą walkę ze strony zawodników MKS Nekla Przemysława Bandosza, który zajął pozycję 3 oraz Michała Pawłowskiego na pozycji 6, ma motorach marki Yamaha. Pozostali w tej kategorii zajęli miejsca następujące: Marcin Nowak 12, Przemysław Nowak 15, Jakub Podejma 17, Artur Nowak 23, Wojciech Jerzakowski 29, Krzysztof Grenda 33
na 36 strtujących. W Klasie Weteran Andrzej Szalbierz jeździ już drugi sezon, jednak w tym roku wyraźnie zwyżkuje. Swoją bardzo dobrą kondycję udowodnił w obu biegach zajmując pierwszą pozycję. Rywalizuje on z zawodnikami Dariuszem Majorczykiem z MK Oborniki oraz Januszem Piotrowskim z WKM Wschowa. W tej Klasie Marek Pawlaczyk na Hondzie był 10, a Mariusz Wesołowski na Yamaha 14. Klasa MX Open nie ma swojego przedstawiciela spośród zawodników Klubu MKS Nekla. W zawodach w Nekli
nie wystartował również reprezentant z klasy Quad.

Organizatorzy są zadowoleni z frekwencji uczestników, jednak z uwagi na termin sobotni publiczności było zdecydowanie mniej. Wystartowało 152 zawodników z rejonów Polski Zachodniej,  w tym z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łącznie
z 25 Klubów Sportowych. W zawodach wzięło udział 23 zawodników Klubu MKS Nekla,
z czego w poszczególnych Klasach zdobyli 3 puchary za miejsce pierwsze, 2 puchary
za miejsce drugie oraz 1 puchar za miejsce trzecie. W Klasyfikacji Klubowej Klub MKS Nekla zajął zaszczytną 2 pozycję z liczbą 1337punktów. Pozycję wyżej zajął Klub WKM Wschowa – 1570 punktów, a pozycję trzecią KMP Dobromil – 997 punktów.

Zarząd Klubu pragnie serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Nekla, Staroście Wrzesińskiemu oraz innym Sponsorom za okazane wsparcie w zorganizowaniu Zawodów.

Sezon 2011 w motocrossie zakończony

No i stało się! Wyniki zawodów 23 października w Mirocinie ukoronowały starania zawodników Klubu MKS Nekla. Zdobyliśmy upragnione podium! Zajęte 3 miejsce, z liczbą 2644 punktów, w wyrównanej walce z Klubem KM Oborniki to szczyt marzeń. Możemy to zawdzięczać przede wszystkim silnej mobilizacji zawodników na ostatnich zawodach. Do gry powrócił Boguś Sulkowski startując w kategorii Młodzik licencja C do kolekcji dołączył puchar za miejsce 1. Po zakończonym sezonie żużlowym na udział w zawodach motocrossowych czas znaleźli Tomasz Gollob i Krzysztof Jabłoński, zajmując w klasie Otwarta 2 kolejno 7 i 4 miejsce, zdobywając łącznie dla Klubu cenne 65 punktów. Ponadto puchary za miejsce pierwsze na zawodach zdobyli Marek Begier w klasie Otwarta 2, Sebastian Rymacki w klasie Otwarta 1, Mathijs Beerkens w klasie Weteran. Łącznie Klub dodał do puli 371 punktów, co w zawodach w Mirocinie również zapewniło puchar w Klasyfikacji Klubowej za miejsce 3.

Klasyfikacja Generalna Sezonu 2011 w motocrossie po X-ciu rundach przedstawia się następująco:

W klasie Otwarta 2 Marek Begier z liczbą 441 punktów uplasował się na miejscu 1, pokonując tym samym Tomasza Stelmaszyka z LSM Bry-Tech Racing (395 punktów) oraz Marcina Wójcika z KMP Dobromil (341 punktów). Michał Pawłowski jest na miejscu 6, Leszek Stachowiak na miejscu 9, Krzysztof Jabłoński 12, Przemysław Bandosz 15, Tomasz Gollob 21, Tomasz Rybiński 41, Piotr Samoląg 39.

W klasie Otwarta 1 Sebastian Rymacki z liczbą 391 punktów na miejscu 2, pokonany został jedynie przez Kamila Majorczyka z WKM Wschowa. Mateusz Lenartowski jest 32, Jakub Podejma 41, Rafał Karalus 50, Piotr Dądaj 57.

Weteran Mathijs Beerkens zajął pozycję 9, Tadeusz Pawłowski 13, Mariusz Wesołowski 28, Marek Pawlaczyk 35. Andrzej Szalbierz w Klasie Open Licencja zajął miejsce 7. W Klasie Junior Jakub Nowicki jest na miejscu 7, Patryk Rybarczyk 14, Mikołaj Lenartowski 23. W Klasie Młodzik Licencja C Boguś Sulkowski jest 14, ale przecież wziął udział jedynie w jednych zawodach w Mirocinie i tam wygrał. Szymon Filipiak w klasie Quad lic.C zajął miejsce 14, Sławomir Mikołajczak jest 17.

Sprawdziły się zatem mądre słowa „w grupie siła” i władze Klubu oraz koledzy z zespołu są zapewne z wyniku niezmiernie zadowoleni. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

SEZON 2011 NA FINISZU

Wyniki po 8rundach MSPZ w Motocrossie

Podium w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie jest nie lada gratką dla zawodników Klubu Motorowego MKS Nekla, którzy wytrwale walczą jak najwyższe noty w Klasyfikacji. Odbyły się już zawody w Nekli, Obornikach, Nowogardzie, Chojnie k/Szczecina, Koszalinie i Wschowie. I tak po 8-miu rundach walki Klub MKS Nekla z liczbą 2110 punktów uplasował się na 4 pozycji w Klasyfikacji Klubowej, tuż za Klubem KM Oborniki do których brakuje jedynie 32 punkty. Pozycja 3 byłaby dla Klubu MKS pewna, gdyby niekorzystna i wywołująca emocje, choć zgodna z regulaminem decyzja sędziego, który wykluczył zawodnika Andrzeja Szalbierza z punktacji w ostatnich zawodach we Wschowie. Wielomiesięczne zmagania zawodników Klubu MKS przyniosły wymierne efekty. W Klasyfikacji Generalnej sezonu 2011 w Klasie do lat 30 – Otwarta 1 Sebastian Rymacki zajmuje miejsce 2 tuż za K.Majorczykiem z WKM Wschowa, kolejno Mateusz Lenartowski jest 29, Jakub Podejma 37, Rafał Karalus 43, Piotr Dądaj 53. W Klasie powyżej 30 lat – Otwarta 2 niepodważalnym zwycięzcą jest Marek Begier, do którego wyniku brakuje jedyne 18 punktów byłemu zawodnikowi Klubu MKS T.Stelmaszykowi, należącemu obecnie do LSM BRY-TECH Racing. Michał Pawłowski jest 6, Leszek Stachowiak 8, Przemysław Bandosz 15 (to za sprawą kontuzji z środku sezonu). Kolejno przez rzadkie uczestnictwo w zawodach Krzysztof Jabłoński jest 17, Tomasz Gollob 22, Piotr Samoląg 38 oraz Tomasz Rybiński 40 i Ireneusz Rybiński 59. W Klasie Junior do po długotrwałym leczeniu z klasą powrócił Jakub Nowicki ostatecznie plasując się na miejscu 8, nowy narybek Klubu Patryk Rybarczyk jest 15, Mikołaj Lenartowski 21. W Klasie Licencja Open Andrzej Szalbierz jest 6. W Klasie powyżej 40 lat – Weteran Mathijs Beerkens jest 7, Tadeusz Pawłowski 10, Mariusz Wesołowski 26, Marek Pawlaczyk 32. W Klasie Quad licencja C Szymon Filipiak jest 13, Sławomir Mikołajczak 16.

Fakty mówią same za siebie, zdobyte punkty Klub zawdzięcza swoim członkom. Na podium pewnie najbardziej zależy władzom Klubu i faworytom poszczególnych klas, i tu ich żywy apel, aby zawodnicy nienażarty wzięli sobie do serca walkę w ostatniej fazie Mistrzostw, gdyż w grupie siła. Wspólnymi siłami można zdziałać o wiele więcej i choćby sam udział w zawodach może przyczynić się do zaszczytnego 3 miejsca w Klasyfikacji Klubowej w sezonie 2011.

CHOJNA 17 lipiec 2011

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w motocrossie runda 5

Zawody w Chojnie nie nalezaly do zbyt udanych glownie ze wzgledu na kurz, ktory dokuczal zawodnikom oraz przerwanie zawodow z uwagi na zbyt duza ilosc wypadkow na torze. Wiekszosc klas nie zostala dopuszczona do drugiego biegu, wyjechaly jedynie klasy Mlodzik i Junior. Klub MKS Nekla reprezentowalo 9-ciu zawodnikow. W klasie Otwarta 2 Marek Begier ukonczyl pierwszy i jedyny bieg na pozycji 1,  Michal Pawlowski byl 13, Leszek Stachowiak 11, Tomasz Rybinski ukonczywszy jedynie 9 okrazen zajal pozycje 27. W klasie Otwarta 1 Sebasian Rymacki pojechal wzorowo zajmujac miejsce 3, natomiast Jakub Podejma miejsce 24. Andrzej Szalbierz w klasie Open Licencja zdobyl pozycje 7. Tadeusz Pawlowski w klasie Weteran byl 8, nie ukonczywszy biegu, a Mariusz Wesolowski 18, zaliczajac jedyne 7 okrazen. W sumie daleka wyprawa do Chojny (pod Szczecinem) przyniosla Klubowi jedyne 93 punkty, co ku naszej uciesze daje nam lacznie 1434 punkty, czyli 3 pozycje w klasyfikacji Klubowej tuz za KMP Dobromil (miejsce 2) i WKM Wschowa (miejsce 1). Mimo niefortunnych okolicznosci dziekujemy zawodnikom za reprezentowanie Klubu na zawodach, liczac, ze kolejne spotkania beda dla wszystkich korzystniejsze.

NEKLA 3.07.2011

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej runda 4

 
Zawody 3.07.2011 w Opatówku „wisiały na włosku”. Wszystko wskazywało na to, że się nie odbędą i wielu w to powątpiewało. Problemy organizacyjne, techniczne, aż wreszcie deszczowa pogoda to punkty z którymi zmagali się wytrwali organizatorzy. Jednak grunt to się nie poddawać i dążyć do celu. Tym sposobem zawody opóźnione, ale odbyły się. Przybyło 110 zawodników oraz nie tak liczna jak zwykle grupa publiczności. To oczywiście wina pogody. Na pewno zagorzali fani tego sportu skorzystali z zaproszenia Klubu i tego nie żałują, bo było na co popatrzeć. Błoto z pewnością dawało się we znaki zawodnikom, ale kibice mieli możliwość zakosztować prawdziwej rywalizacji najsilniejszych i najwytrwalszych zawodników. Warunki na torze bowiem były „bojowe”. Ryk silników oraz widok zabłoconych zawodników, których z trudem można było rozpoznać, był naprawdę niesamowity.
W poszczególnych klasach można było podziwiać wyczyny zawodników MKS Nekla. I tak w klasie Młodzik licencja C, tj. zawodnicy do 15 lat, nie zobaczymy już niestety jedynego naszego silnego reprezentanta Bogusia Sulkowskiego, który musiał zrezygnować z treningów z przyczyn zdrowotnych. W klasie Junior 15-19lat nie wystartował Jakub Nowicki, który również dawał szanse na wysokie noty w klasyfikacji, z powodu urazu kręgosłupa, którego doznał na ostatnich zawodach w Nowogardzie. W ostatniej chwili wycofali się również bracia Mikołaj i Mateusz Lenartowscy, to zapewne przez złe warunki atmosferyczne. Wystartował natomiast „nowy, cenny nabytek” Klubu Patryk Rybarczyk, zajmując wysoką 6 pozycję. W klasie Otwarta 1, tj. zawodnicy do 30 roku życia, Sebastian Rymacki uplasował się na wysokiej 6 pozycji oraz Jakub Podejma zajął pozycję 15. Rafał Karalus został niestety zdyskwalifikowany przez sędziego za zdjęcie kasku na torze. Piotr Dądaj nie wystartował, ale kibicował kolegom. W klasie Otwarta 2, tj. zawodnicy powyżej 30 lat, Marek Begier niepodważalnie pierwszy, w obu biegach pokazał swoją klasę. Mimo to walka pomiędzy nim a głównym jego rywalem Tomaszem Stelmaszykiem z LSM Bry-Tech Racing była jak zwykle zacięta. Trzeci na mecie zawody ukończył Krzysztof Jabłoński z Gniezna, na co dzień żużlowiec, który również w motocrossie jak widać odnosi duże sukcesy. Michał Pawłowski był 7, Leszek Stachowiak poprawił swoją pozycję na miejsce 6. Przemysław Bandosz nie wystartował niestety z przyczyny kontuzji barku, Piotr Samoląg, Tomasz Rybiński, Ireneusz Rybiński oraz Maciej Walenciak zrezygnowali. Klasa Quad również nie miała naszego reprezentanta Sławomira Mikołajczaka, ani Szymona Filipiaka w szeregach. W Klasie Open Licencja A wystartował Andrzej Szalbierz zajmując niekwestionowane 3 miejsce. Natomiast w klasie Weteran Tadeusz Pawłowski, zajmujący dotychczas wysokie pozycje borykał się z awarią motocykla. Bezskutecznie jednak, gdyż został zdyskwalifikowany już po pierwszym nieukończonym biegu. Dwóch nowych zawodników MKS Nekla Marek Pawlaczyk i Mariusz Wesołowski podchodząc tego dnia do egzaminu na licencję C ukończyli zawody kolejno 11 i 14. Mathijs Beerkens niestety nie stawił się na zawodach.
Ku zaskoczeniu zapewne kibiców nie wystartował również Tomasz Gollob – w sporcie motocrossowym zawodnik MKS Nekla, gwiazda ostatnich majowych zawodów. Pojawił się na zawodach, kibicując kolegom. Jednak tego dnia po południu musiał udać się na mecz żużlowy Speedway Ekstraliga w Lesznie. Nie miał on tam jednak szczęścia. W 9. wyścigu na ostatnich metrach stracił zwycięstwo na rzecz Troya Batchelora. Mistrz świata wygrał dopiero w biegu nominowanym, jednak został pokonany przez Jarosława Hampela. Obaj zawodnicy prywatnie utrzymują dobre relacje, a na torze zdrową rywalizację.
Ogół zdarzeń, czyli wielu kontuzjowanych zawodników, niekorzystne dla naszych zawodników decyzje sędziego, oraz niepełna frekwencja zawodników MKS Nekla spowodował, że niestety w klasyfikacji drużynowej puchar za 3 miejsce „sprzątnął nam sprzed nosa” Klub MK Oborniki przewagą zaledwie 6 punktów. Drugi był KMP Doromil, Pierwszy WKM Wschowa. Jednak w klasyfikacji generalnej, czyli po podsumowaniu dotychczasowych 4 rund Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej, Klub MKS Nekla z liczbą punktów 1341 zajmuje 2 miejsce.

W imieniu władz Klubu i własnym serdecznie wszystkim gratuluję wytrwałości, siły walki oraz osiągniętych wyników!!!

Życzę powodzenia w kolejnych zmaganiach na górkach.

MOTOCROSS 2 MAJ 2011 OPATÓWKO

MISTRZOSTWA STREFY POLSKI ZACHODNIEJ RUNDA 1

oraz MAJÓWKA I BIEG O PUCHAR BURMISTRZA NEKLI

Dzień 2 maja 2011 był w Opatówku niezwykle atrakcyjny. Działacze Klubu MKS Nekla zorganizowali Zawody motocrossowe – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej runda 1. Imprezę wspomógł finansowo Burmistrz Gminy Nekla organizując atrakcje dla publiczności oraz dodatkowy Bieg o Puchar Burmistrza, a także Starosta Wrzesiński finansując zabezpieczenie medyczne zawodów. Swój udział w zawodach zgłosiło aż 183 zawodników, startujących w 6-ciu grupach, a więc na starcie było niezwykle tłoczno. Było wiele powodów by odwiedzić podnekielskie Opatówko.

W najliczniejszej klasie – Otwarta 2 tj. zawodnicy po ukończeniu 30 roku życia, wystartowało aż 44 zawodników, a maszyna startowa mieści jedynie 36 miejsc. Swoją osobą imprezę uświetnił Mistrz Świata Grand Prix w żużlu – Tomasz Gollob, który już od jakiegoś czasu trenuje na torze „Magiera” w Opatówku. Ku zdziwieniu wielu niedowiarków wystartował on w zawodach w barwach Klubu MKS Nekla w Klasie Otwarta 2, traktując motocross (jak sam mówi) jako zabawę, nie myśląc o ryzyku. W klasyfikacji generalnej zawodów zajął miejsce 5. Wokół boksu gości honorowych zalegały tłumy, każdy chciał zrobić zdjęcie, zdobyć autograf, porozmawiać czy uścisnąć dłoń. Kibiców nie zawiódł również dotychczasowy zwycięzca Marek Biegier mieszkaniec Nekli, który stanął na podium otrzymując złoto. Krzysztof Jabłoński żużlowiec z Gniezna, startujący gościnnie w zawodach był 4. Ta kategoria wiekowa jest najsilniej obstawiona przez zawodników Klub MKS Nekla i z tego też względu jest dla Klubu najbardziej emocjonująca. Warto zatem wymienić kolejne pozycje Klubowiczów w Klasie Otwarta 2: 6 – Przemysław Bandosz, 9 – Leszek Stachowiak, 13 – Michał Pawłowski, 23 – Piotr Samoląg, który w 2 biegu miał kolizję, 29- Ireneusz Rybiński, 33 – Maciej Walenciak oraz 34 – Tomasz Rybiński.

Jedyny reprezentant w Klasie młodzik licencja C. tj. do 15 roku życia Boguś Sulkowski z Wrześni w kolizji już w pierwszym okrążeniu doznał złamania nogi, co automatycznie zdyskwalifikowało go w kolejnych etapach. Dla Klubu jest to duża strata, gdyż jest to jeden z najlepiej punktowanych zawodników w minionym sezonie.

Klasa Junior tj. zawodnicy z licencją C powyżej 15 roku życia to Jakub Nowicki z Dzieżnicy, który w klasyfikacji generalnej niestety nie stanął na podium, choć było bardzo blisko plany pokrzyżował upadek. Ponadto nowi zawodnicy Klubu zajęli kolejne pozycje: 8 – Patryk Rybarczyk oraz 12 – Mikołaj Lenartowski.

W klasie Otwarta 1 tj. zawodnicy do 30 roku życia Sebastian Rymacki, nowy budzący nadzieje zawodnik pochodzący z Klubu MK Oborniki zajął pozycję 4, mimo iż w 1 biegu był 2. Kolejne pozycje Klubu to: 13 – Mateusz Lenartowski, 23 – Piotr Dądaj, 32 – Rafał Karalus.

Quadów w tych zawodach wystartowało nadzwyczaj dużo, bo aż 26. Niestety na podium nie stanął zawodnik Klubu, choć tak naprawdę w tej klasie Klub reprezentuje jedynie 2 zawodników: Sławomir Mikołajczak zajął pozycję 9, a Szymon Filipiak – 11.

W Klasie Weteran czyli powyżej 40 lat złoto wywalczył Andrzej Szalbierz stały członek MKS Nekla, a srebro – pochodzący z Holandii Mathijs Beerkens, nowy nabytek Klubu. Rowniez wysoka 4 note zajal Tadeusz Pawlowski.

Czytelników interesują zapewne losy klanu Lonków, a więc przedstawimy i ich wyniki uzyskane w Klasie Open Licencja A. Podium niepodważalnie należało bowiem do nich: 1 miejsce zajął Lukasz Lonka, 2 miejsce Jacek Lonka, 3 miejsce Waldemar Lonka.

W Biegu o Puchar Burmistrza Nekli udział wzięło łącznie 36 zawodników, po 12 pierwszych pozycji z klasyfikacji po 2 biegu z Klas Junior, Otwarta 1 i Otwarta 2. Organizatorom zależało, aby w tym biegu wystartowali zawodnicy z licencją C, gdyż są to zawody rangi Strefy Polski Zachodniej. Na podium stanęli: 1 pozycja Marek Begier MKS Nekla, 2 pozycja Tomasz Stelmaszyk BRY-TECH Racing, 3 pozycja Przemysław Bandosz MKS Nekla.

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

Zawody motocrossowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród publiczności. Trudno wyszacować ich ilość na ostatnim spotkaniu, gdyż wstęp na imprezę był bezpłatny. Jednak organizatorzy są niezwykle zadowoleni z frekwencji zarówno zawodników jak i kibiców i uważają imprezę za naprawdę udaną. W niezbyt popularnym dotychczas Opatówku pojawili się ważni goście Tomasza Golloba w tym Prezydent Miasta Gorzowa, przedstawiciele Zarządu Żużlowego, sponsorzy, a także Burmistrz Nekli, przedstawiciele Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego oraz przedstawiciele prasy i telewizji. Jest to zapewne promocja nie tylko Klubu MKS Nekla, ale również regionu. Z tego też powodu działania Klubu spotykają się z przychylnością władz Nekli i Wrześni. W tym miejscu Zarząd Klubu MKS Nekla chciałby złożyć serdeczne podziękowania dla Burmistrza Gminy Nekla Karola Balickiego oraz Starosty Wrzesińskiego Dionizego Jaśniewicza za okazane wsparcie na organizację imprezy.

ZAWODY MOTOCROSSOWE W OPATÓWKU 2 MAJ 2011

Serdecznie zapraszamy fanów i entuzjastów sportu motocrossowego na Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej runda 1, które odbędą się 2 maja 2011r. na torze motocrossowym “MAGIERA” w Opatówku.

Gościem Honorowym imprezy jest Tomasz Gollob – Mistrz Świata GP w żużlu zaprezentuje swoje umiejętności w motocrossie. Swoją obecnością zaszczycą nas również ulubieńcy publiczności – rodzina Lonków.

Oficjalne otwarcie zawodów godz. 12.00.

Podział zawodników na Kategorie wiekowe:
Klasa młodzik – 10 – 15lat
Klasa junior – 15lat – 19lat
Klasa otwarta amator I -19lat – 30lat
Klasa otwarta amator II – 30 lat – 40lat
Klasa QUAD open – bez kategorii wiekowej
Klasa otwarta licencja A – zawodnicy z licencją wyższej kategorii
Klasa weteran – powyżej 40lat

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM ZAWODÓW:
Treningi:
1. trening dowolny, w tym próby startu,  z podzialem na Klasy  8.30 – 10.00

2. trening obowiązkowy, z pomiarem czasu, z podziałem na Klasy 10.45 – 11.45

3. Odprawa zawodników i oficjalne otwarcie zawodów: godz.12.00

4. Start Pierwszy bieg:

Klasa młodzik – przedpark 12.20 – start 12.30
Klasa junior – przedpark 12.35 – start 12.45
Klasa otwarta I – przedpark 12.55 – start 13.05
Klasa otwarta II – przedpark 13.20 – start 13.30
Klasa quad open – przedpark 13.45 – start 13.55
Klasa otwarta licencja + weteran – przedpark 14.05 – start 14.15

5. Drugi bieg:

Klasa młodzik – przedpark 14.30 – start 14.40
Klasa junior – przedpark 14.45- start 14.55
Klasa otwarta amator I – przedpark 15.05 – start 15.15
Klasa otwarta amator II – przedpark 15.30- start 15.40
Klasa quad open – przedpark 15.55- start 16.05
Klasa otwarta licencja + weteran – przedpark 16.15- start 16.25

Oficjalne głoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie pucharów na podium po każdym drugim biegu w poszczególnych Klasach.

Zobacz już teraz oficjalny Kalendarz Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie na 2011.

SPOTKANIE KLUBU MKS NEKLA – HONDA KARLIK BARANOWO 12 LUTY 2011

Dnia 12 lutego 2011 w nowym salonie motocykli HONDA Karlik w Poznaniu odbyło się oficjalne spotkanie zawiązujące współpracę Klubu MKS Nekla z Firmą Honda Karlik. Firma Karlik została oficjalnym opiekunem Klubu MKS Nekla na sezon 2011. Zaproszono ok.30 członków Klubu. Plan imprezy obejmował prezentację Firmy, wręczenie koszulek zawodnikom na przyszły sezon, prezentację Klubów Motocrossowych, wręczenie pucharów przez PZM z Cross Country oraz oficjalne wręczenie nowych motocykli zawodnikom: między innymi Jacek Lonka, Łukasz Lonka oraz Waldemar Lonka.

Zarząd Klubu MKS Nekla złożył podziękowania P. Mikołajowi Karlikowi za zaproszenie na spotkanie, przybyłym członkom Klubu za zainteresowanie losami Klubu oraz głównym sponsorom, bez których Klub nie mógłby działać tak prężnie: Firmy drogowo – budowlane Ryszard, Marek i Sławomir Begier oraz Leszek Stachowiak, wspomagające Klub w modernizacji toru. Klub jako jedyny zaprezentował obszerną prezentację swojej działalności, podsumowanie sezonu 2010 z wyszczególnieniem osiągnięć poszczególnych zawodników oraz samego Klubu. Z najważniejszych informacji wymienić należy:

Klub MKS Nekla w 2010r może pochwalić się 4 pucharami za osiągnięcia drużynowe w poszczególnych zawodach w Nowogardzie, Wschowie, Nekli i Mirocinie Dolnym. W podsumowaniu sezonu Klub zajął 4-tą pozycję na 35 Klubów startujących zdobywając 2799 punktów, w ostatniej chwili wyprzedzony przez OKM Ostrów. Niepodważalnym zwycięzcą w 2010 roku były jednak Wschowskie Kluby: WKM Wschowa oraz Zmotoryzowana Wschowa. Jednakże już teraz Klub rzuca wyzwanie tym Klubom, gdyż w przyszłym sezonie zamierza stanąć na podium. Tak więc walka będzie zacięta!

W minionym sezonie Klub podjął próby nawiązania kontaktu z Klubami z Niemiec, inicjatorem tych działań był właściciel toru w Opatówku Tadeusz Magiera. W związku z tym do Niemiec udała się delegacja Klubu, jednak zgodnie z przepisami międzynarodowymi wystartować mogli jedynie zawodnicy z licencją międzynarodową. Klub wystawił więc Andrzeja Szalbierza i zapożyczonego z Klubu A.Głogów Waldemara Lonkę. W ramach rewanżu zaproszono gości zagranicznych do Polski. Zarząd Klubu ma nadzieję, że tego typu współpraca zawiąże się na stałe w zwyczajach Klubów polskich.

Z lokalnych nowinek: Wrzesińska społeczność w plebiscycie na sportowca 90-lecia spośród sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportu, między innymi lekkoatletyka, piłka plażowa, piłka nożna i inne, wybrała 10-ciokrotnego mistrza Polski w motocrossie Jacka Lonkę. Natomiast w plebiscycie na sportowca 2010 roku nie miał sobie równych Łukasz Lonka. Co prawda obaj zawodnicy należą do Klubu A.Głogów jednak są ulubieńcami lokalnej publiczności i wizytówką naszego regionu. Wyniki plebiscytu jednoznacznie potwierdzają wzrost popularności sportu motocrossowego w regionie, co odzwierciedla rosnąca ilość publiczności na każdych kolejnych zawodach motocrossowych. Zarząd Klubu cieszy się, iż Klub MKS Nekla jest coraz bardziej rozpoznawalny i zyskuje coraz większe rzesze fanów i entuzjastów sportu motocrossowego.

Wysoka 4 pozycja Klubu w klasyfikacji ogólnej klubów roku 2010 oraz wzrost popularności sportu motocrossowego w naszym regionie może nasunąć tylko jeden wniosek: Klub Motorowy MKS Nekla wciąż się rozwija, ma dobrych zawodników i wierną publiczność oraz zyskuje uznanie w Polsce. Swoim zaangażowaniem w życie sportowe, biorąc udział w licznych zawodach w Polsce Klub promuje nie tylko siebie, ale i miasto i gminę Nekla i Września. Klub MKS Nekla może być dumny ze swojej reprezentacji.

Z tego miejsca zarząd Klubu MKS Nekla chciałby serdecznie podziękować zawodnikom i członkom Klubu za zainteresowanie, wsparcie oraz zdobyte punkty dla Klubu, licząc jednocześnie na jeszcze wyższe noty w klasyfikacji w przyszłym sezonie 2011.