Historia klubu

Klub Motorowy MKS Nekla został powołany w celu propagowania i organizowania życia sportowego, w tym głównie w sporcie motorowym oraz krzewienia rywalizacji sportowej wśród młodzieży i nie tylko. Celem przewodnim jest organizowanie treningów i zawodów motocrossowych oraz uczestniczenie w imprezach sportowych lokalnych, krajowych oraz zagranicznych.

Tor Motocrossowy w Opatówku ma wieloletnią historię, jednak długi czas pozostawał w stanie uśpionym. Tor był zaniedbany, właściwie nie nadawał się do użytku, a tym bardziej do zorganizowania tutaj jakichkolwiek zawodów wyższego szczebla. Dopiero po zainteresowaniu kilku sponsorów i entuzjastów sportu motocrossowego tor odżył. W dniu 30.01.2008 decyzją Starosty Wrzesińskiego nr 1/2008 Klub Motorowy MKS Nekla został oficjalnie wpisany do Ewidencji Klubów Sportowych. Licencja Klubowa została nadana przez Polski Związek Motorowy  z dniem 1.04.2008.

Wymienić tu trzeba osoby najbardziej zaangażowane w działalność Klubu: Edward Wróbel, Marek Begier, Leszek Stachowiak, Krzysztof Nowakowski, Ryszard Bandosz, Michał Pawłowski, Krzysztof Nowicki, Wiesław Wojciechowski.

Dzięki ich uporowi i zapałowi tor został gruntownie przebudowany i odświeżony. Zyskał tym samym wiele na swojej atrakcyjności, co procentuje większym zainteresowaniem zawodników oraz kibiców coraz liczniej odwiedzających nasz tor. Możemy pochwalić się, iż na ubiegłych zawodach grupa publiczności liczyła ok.3 tys. osób.

Serdecznie zapraszamy miłośników sportu motocrossowego na kolejne zawody!