I runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej – Oborniki!

Kwi
28

10. kwietnia w Polsce kojarzony ostatnimi czasy jedynie z kolejną rocznicą katastrofy smoleńskiej dla motocrossowców okazał się jednak znacznie przyjemniejszym dniem bieżącego roku, mianowicie inauguracją sezonu na obornickim torze. W tym roku po raz kolejny udało się pobić rekord frekwencji ponad 200 zawodników! Klub MKS Nekla wleciał w kolejny sezon w niezłym stylu, jako 3. klub na strefce!

Zapraszam do zapoznania się z poszczególnymi wynikami i zdjęciami wykonanymi przez fotografów magazynu X-cross!

MX 65:

Jedynym  zawodnikiem naszego klubu w tej klasie jest Filip Nawrocki #425, który w Obornikach był 15 w pierwszym i 11 w drugim wyścigu! Trzymaj tak dalej maluchu :)

13002566_1105654766151488_8390433505265856259_o

12976956_1105649236152041_2899092628421854432_o

MX85:

W tej klasie naszym godnym reprezentantem jest Marcin Bandosz #202. Mimo iż pierwszy wyścig do udanych nie należał i Marcin ukończył go jako 5 zawodnik, drugi okazał się wspaniałą rekompensatą dla kibiców, nasz zawodnik zgarnął komplet punktów i pierwszy przekroczył linię mety.

MX Kobiet:

Płeć piękną naszego klubu godnie reprezentowały Karolina Siwka #195, która zgarnęła podwójnie 9. lokatę oraz Aleksandra Kowalik #707, linie mety przekraczając jako 11. i 12. zawodniczka tego dnia.

MX 2 Junior:

W szeregach klubu posiadamy dwóch juniorów, mianowicie Damiana Ślugaja #719, który zawody ukończył na 11. i 10. pozycji oraz Karola Kałużnego – 13. i 14. zawodnik tej klasy 10. kwietnia.

MX 2:

W Obornikach byli z nami Karol i Kuba Pawlak. Karol zarówno w pierwszym, jak i drugim wyścigu przyjechał na metę jako 20. Kuba był kolejno 28 i 25.

12961359_1105652506151714_6949899060760457881_o

MX 1:

Czarnym koniem tej klasy jest nasz Radosław Siwy Matuszczak #122, który oba wyścigi ukończył jako drugi zawodnik na mecie.

MX Maters:

Tak wysokiej frekwencji w tej klasie chyba nikt się nie spodziewał, jako reprezentanci naszego klubu wyścig ukończyli: dwa razy drugi Andrzej Szalbierz #2, dziewiąty i dziesiąty Matijas Berkens #32, trzynasty i dwudziesty Leszek Stachowiak #133 oraz dwudziesty ósmy i trzydziesty Mariusz Wesoły Wesołowski #42.

13029432_1106051239445174_3679383775963255576_o

MX Open:

W najsilniejszej klasie nasze barwy nosił Bogusław Sulkowski #96, który wyścigi ukończył kolejno jako 13. i 15.

MX Quad:

W tej klasie startowały aż cztery quady z logiem naszego klubu! Oto wyniki chłopaków: