PODIUM – Wyniki zawodów

 

Zobacz oficjalne wyniki na motoresults.pl

 

 

PODIUM – o które walczą nasi zawodnicy…
NEKLA – 3.07.2011
M-CE JUNIOR OTWARTA 1 OTWARTA 2 OPEN WETERAN
I Ch.Seiffert – KM Chojna M.Łysowski – KMP Dobromil M.Begier – MKS Nekla J.Majchrzak – AK Głogów J.Piotrowski – WKM Wschowa
II R.Miśtak – KMP Dobromil K.Majorczyk – WKM Wschowa T.Stelmaszyk – LSM BRY-TECH B.Dorosz – WKM Wschowa D.Majchrzak – KM Oborniki
III I.Zienkiewicz – WKM Wschowa K.Traczyński – KM Szcecin K.Jabłoński – MKS Nekla A.Szalbierz – MKS Nekla K.Dereń – KM Oborniki
NOWOGARD – 19.06.2011
M-CE OTWARTA 1 OTWARTA 2 OPEN WETERAN
I K.Traczyński – KM Szcecin T.Stelmaszyk – LSM BRY-TECH M.Ognisty – LKS Jastrząb Lipno M.Beerkens – MKS Nekla
II S.Rymacki – MKS Nekla M.Begier – MKS Nekla J.Majchrzak – AK Głogów J.Piotrowski – WKM Wschowa
III K.Majorczyk – WKM Wschowa M.Wójcik – KMP Dobromil B.Dorosz – WKM Wschowa W.Nowacki – KM Szcecin
OBORNIKI – 4.06.2011
M-CE JUNIOR OTWARTA 1 OTWARTA 2 OPEN WETERAN
I W.Chudziński – RC Leszno K.Traczyński – KM Szcecin T.Stelmaszyk – LSM BRY-TECH J.Lonka – AK Glogów D.Majchrzak – KM Oborniki
II J.Nowicki – MKS Nekla K.Majorczyk – WKM Wschowa M.Begier – MKS Nekla J.Majchrzak – AK Głogów T.Pawłowski – MKS Nekla
III K.Nowakowski – OKM Ostrów K.Obiegło – OKM Ostrów M.Wójcik – KMP Dobromil D.Przybysz – KMP Dobromil J.Piotrowski – WKM Wschowa
NEKLA – 2.05.2011
M-CE JUNIOR OTWARTA 1 OTWARTA 2 OPEN WETERAN
I W.Chudziński – RC Leszno K.Obiegło – OKM Ostrów M.Begier – MKS Nekla Ł.Lonka – AK Glogów A.Szalbierz – MKS Nekla
II R.Miśtak – KMP Dobromil K.Majorczyk – WKM Wschowa M.Wójcik – KMP Dobromil J.Lonka – AK Glogów M.Beerkens – MKS Nekla
III Ch.Seiffert – KM Chojna K.Traczyński – KM Szcecin T.Stelmaszyk – LSM BRY-TECH W.Lonka – AK Glogów J.Piotrowski – WKM Wschowa

 

 

KLASYFIKACJA ZAWODNIKÓW MKS Nekla
Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w MOTOCROSSIE
XI runda – Mirocin Dolny 3.10.2010r.

Imię i Nazwisko Klasa R9
Miejsce Punkty
Bogusław Sulkowski Młodzik lic.C 4 31
Marek Begier Otwarta 2 4 36
Andrzej Szalbierz Otwarta licencja 4 38
Przemysław Bandosz Otwarta 2 3 37
Jakub Nowicki Junior 5 32
Michał Pawłowski Otwarta 2 5 31
Leszek Stachowawiak Otwarta 2 7 28
Tadeusz Pawłowski Weteran 4 36
Jakub Podejma Otwarta 1 19 4
Tomasz Rybiński Otwarta 2 14 14
RAZEM DLA KLUBU X
287
XI Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej Mirocin Dolny 3.10.2010
Ostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Mirocine Dolnym ostatecznie rozstrzygnęła losy zawodników i Klubów w bieżącym sezonie 2010. Można więc było się spodziewać nadzwyczajnych emocji i adrenaliny. Zwłaszcza, że ważyły się losy kilku najważniejszych dla Klubu spraw. Po pierwsze zwycięstwo naszego zawodnika w klasie Otwarta 2 Marka Begiera, którego 10-cio punktowa przewaga była znacznie zagrożona ze strony rywala Tomasza Stelmaszyka, naszego byłego zawodnika, obecnie z Klubu Zmotoryzowana Wschowa. Pierwszy bieg był nadzwyczaj niekorzystny dla naszego zawodnika nie tylko z powodu zajętego 4 miejsca, ale również z powodu 1 miejsca wspomnianego wcześniej konkurenta do podium. Już tylko 3 punktowa przewaga podgrzała atmosferę do czerwoności. Zwolennicy Marka Begiera i Tomasza Stelmaszyka wstrzymali aż oddech, w niecierpliwości oczekując drugiego starcia. Tymczasem nieprzewidywany zbieg zdarzeń w drugim biegu przyczynił się do kolizji obu zawodników, co w ostateczności, na nasze szczęście, spowodowało utratę cennych sekund i ukończenie biegu przez Tomasza Stelmaszyka na 19-stym przedostatnim miejscu. Pozycja naszego zawodnika była wówczas niezachwiana, a ukończenie biegu na 4 miejscu miało już drugorzędne znaczenie. Jednak jak mówi znane przysłowie „Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” skorzystał nasz zawodnik Przemysław Bandosz ukończywszy zawody w Mirocinie na 3 miejscu. Gratulujemy dobrego wykorzystania sytuacji. Pozostali nasi zawodnicy zawody w klasie Otwarta 2 ukończyli kolejno Michał Pawłowski 5-ty, Leszek Stachowiak 7-my, Tomasz Rybiński 14-sty. Podsumowując sezon 2010 możemy poszczycić się Mistrzem Strefy Polski Zachodniej, którym został niepodważalnie Marek Begier z 19-sto punktową przewagą nad Tomaszem Stelmaszykiem. Michał Pawłowski 5-ty, Przemysław Bandosz 6-sty, Leszek Stachowiak 8-my, Tomasz Rybiński 30-sty, Dominik Wieczorek 43-ci.
Kolejną sprawą podgrzewającą atmosferę była rywalizacja w klasie Licencja, gdzie rozstrzygnięcia oczekiwała sytuacja Andrzeja Szalbierza, który niestety zawody ukończył 4-ty, a ostatecznie w sezonie był 2-gi. W klasie Młodzik lic.C Boguś Sulkowski po pierwszym biegu dawał nam jeszcze szanse na podium, jednak pechowy drugi bieg rozwiał wszelkie nadzieje, gdyż niestety biegu nie ukończył. Ostatecznie w sezonie zajął 4-tą pozycję na ogólną liczbę 23 zawodników startujących w zawodach.
Czytelników zainteresują z pewnością losy pozostałych naszych zawodników, tych bardziej i mniej znanych w naszej okolicy. Są to przecież nasi znajomi, sąsiedzi, rodzina. Tak więc kończąc sezon 2010 w klasie Otwarta 1, czyli zawodnicy do lat 30-stu: Jakub Podejma jest 29-ty, Piotr Dądaj 32-gi, Rafał Karalus 44-ty na 70 zawodników startujących. W klasie Weteran Tadeusz Pawłowski 6-sty na 44 zawodników. W klasie Junior Jakub Nowicki 8-my na 42 zawodników. W klasie Quad lic.C Sławomir Mikołajczak 6-sty na 26 zawodników
Przyjęło się mówić, że najgorsze jest 4-te miejsce, zaraz pod podium, gdyż daje duże nadzieje na zwycięstwo i zazwyczaj niewiele do niego brakuje. Liczą się najmniejsze sekundy i punkty. Tak też było na zawodach w Mirocinie, kiedy Klub MKS Nekla na 3-cim próbował obronić swoją pozycję. Jedak Klub OKM Ostrów wystawił dużą liczbę zawodników na zawodach w swoim mieście zdobywając tym samym dużą liczbę punków, a także w Mirocinie nie dał za wygraną również obejmując przewagę nad MKS. Takim zbiegiem zdarzeń puchar „przeszedł nam koło nosa”. Mimo wszystko jednak jesteśmy dumni z indywidualnych osiągnięć naszych zawodników, składając im serdeczne gratulacje i podziękowania za wysiłek włożony w rywalizację sezonu 2010.
X Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej Ostrów Wlkp. 26.09.2010
Dziewięciu zawodników reprezentowało Klub MKS Nekla na ostatnich zawodach, które odbyły się 26 września w Ostrowie Wlkp. Zmagania w grupie Otwarta 2 niestety zakończyły się niepomyślnie dla naszego zawodnika. Marek Begier, choć w pierwszym biegu wypadł świetnie, zajmując pozycję pierwszą, w drugim biegu był dopiero 4. Przyczyn można doszukiwać się wiele. Prawdopodobnie zabrakło kondycji, a także przeciwnik Tomasz Stelmaszyk z Zmotoryzowanej Wschowy walczył zacięcie. Ostatecznie w klasyfikacji ogólnej zawodów Marek Begier osiadł na miejscu 2. My jako Klub powinniśmy być zadowoleni, jednak pozostawia nam to niedosyt i ciutkę rozgoryczenia, zwłaszcza w tak ważnym momencie, kiedy to ważą się losy Klubu w tabeli końcowej sezonu 2010.W tabeli ogólnej Marek Begier wciąż utrzymuje 10-cio punktową przewagę nad swoim głównym rywalem, lecz ta wciąż maleje. W każdym bądź razie nie tracimy jeszcze nadziei na podium. Dużą nadzieją jest również nasz kolejny w tej klasie zawodnik Przemysław Bandosz, który biorąc udział w równorzędnej walce o podium zajął godne 3 miejsce, wyprzedzając zawodnika KMP Dobromil Marcina Wójcika.
Pozostałe rozgrywki to niestety małe niepowodzenia zarówno prywatne, jak i klubowe. Boguś Sulkowski w klasie Młodzik licencja C przegrał walkę z Krzysztofem Kudłatym z MK Oborniki, zajmując 2 pozycję. Andrzej Szalbierz w klasie Licencja w wyrównanej walce z Robertem Jarominem z WKM Wschowa i Dariuszem Przybyszem z KMP Dobromil zawody ukończył na 3 miejscu.
To chyba na tyle informacji godnych uwagi. Mimo wszystkich tych niepomyślnych zdarzeń ostatnich zawodów wciąż nie tracimy nadziei na podium. Przed nami ostatnie spotkanie w Mirocinie Dolnym 3.10.2010. Mamy tam ostatnią szansę pokazać, że nasz Klub ma dobrych zawodników, których sukcesy są równocześnie sukcesem zespołu jako całości. Miło byłoby, by ktoś docenił poczynania Klubu i nagrodził to miejscem na podium, ale na to musimy zapracować sobie sami. Tak więc wielu zwycięstw a tym samym i punktów naszym zawodnikom i sobie życzymy.
IX Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej Wschowa 12.09.2010
We Wschowie niestety nasz Klub reprezentowało niewielu zawodników. Może to końcówka sezonu zniechęciła zawodników do udziału w zawodach, może niepewna pogoda, trudno powiedzieć. Dlatego też punktacja indywidualna zawodów nie wygląda tak imponująco. Mimo, iż 252 punkty podium dla Klubu nie zapewniło, i tak jesteśmy z naszych zawodników zadowoleni. A więc wyniki kształtowały się następująco: W klasie najbardziej dla nas emocjonującej Marek Begier niestety po zdrzeniu z Tomaszem Stelmaszykiem w walce o pierwsze miejsce stracił cenny czas i ukończył pierwszy bieg na 10 miejscu. W drugim biegu również nie zdołał pokonać wcześniej wspomnianego rywala ze Zmotoryzowanej Wschowy i zajął miejsce 2. Naturalną koleją rzeczy w punktacji ogólnej zawodów znalazł się niżej w tabeli zajmując miejsce 5. Wspomniany Tomasz Stelmaszyk był pierwszy. Jednak w klasyfikacji generalnej 2010 roku to Marek Begier wciąż utrzymuje 10 punktową przewagę. Drugi we Wschowie był Przemysław Bandosz, który po zmianie motoru z Hondy na Yamahę i zwiększeniu jego mocy do 450 wyraźnie zwyżkuje w punktacji.
W klasie Młodzik z licencją C Boguś Sulkowski również przyzwyczaił nas do podium, a więc i tym razem zajął 1 miejsce.
Klasa Licencja dla Klubu to jedyna postać, jaką jest Andrzej Szalbierz. W pierwszym biegu 4 pozycja nie zniechęciła naszego zawodnika do walki o podium. Bieg drugi był dużo bardziej korzystny, gdyż Szalbierz ukończył go na pozycji 1. Sumując walka z Robertem Jarominem z WKM Wschowa zakończyła się równą liczbą 43 punktów.
Dwie rundy przed zakończeniem sezonu, mamy bowiem przed sobą jeszcze zawody w Ostrowie i Mirocinie, zajmujemy 3 miejsce w klasyfikacji Klubowej. Co może nasunąć tylko jeden wniosek: Nasz Klub wciąż się rozwija, mamy dobrych zawodników i zyskujemy uznanie w Polsce. Możemy być dumni z naszej reprezentacji. Serdecznie wszystkim gratulujemy, jednak apelujemy, że sezon jeszcze się nie zakończył, a 58 punktowa przewaga nad OKM Ostrów nie gwarantuje jeszcze podium. Tak więc walczcie do końca!!!
VIII runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej Nekla 25 lipca 2010r. na torze w Opatówku dla nas jako gospodarzy była bardzo emocjonująca.
Prócz oficjalnych wyników należy również wspomnieć kilka szczegółów z tego dnia, aby choć po części dać wyraz temu jakie emocje wówczas nam towarzyszyły. Najwięcej adrenaliny dostarcza nam wyścig w klasie Otwarta 2 czyli zawodnicy powyżej 30 roku życia, gdyż nasza reprezentacja w tej klasie jest nadwyraz silna. I po raz kolejny nie było niespodzianki: Marek Begier z numerem 199 zajął pierwszą pozycję, tuż za nim bieg ukończył nasz były Klubowicz Tomasz Stelmaszyk, obecnie z Klubu Zmotoryzowana Wschowa, następny był Przemysław Bandosz, który odzyskał dobrą formę po kontuzji. Czwarty Michał Pawłowski też już nas przyzwyczaił do swojej pozycji. W klasie tej nie obyło się niestety bez wypadku i kontuzji jednego z naszych zawodników Dominika Wieczorka, który doznał złamania uda i został przetransportowany karetką do szpitala. Niestety jednak trzeba powiedzieć, że jest to sport bardzo niebezpieczny i łatwo w nim o wszelkie kontuzje. Każdy zawodnik uprawiający ten sport zdaje sobie sprawę z ryzyka jaki z sobą niesie. Naszemu Klubowiczowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy z niecierpliwością, aby ponownie zasilił nasze szeregi w kolejnych zawodach.
Klasa Młodzików również dostarczyła nam wielu wrażeń. Krystian Lonka, choć nie należy do naszego Klubu, gdyż zdobywa punkty dla A.Głogów, jest dla nas jak swój z uwagi na nazwisko do którego mamy niewątpliwie sentyment i uznanie, zajął 2 pozycję wyprzedzony przez Leszka Jasińskiego z Klubu AMK Człuchów, który w ostatnich Mistrzostwach Polski w Gdańsku zajął 2 pozycję. Tak wiec jest to godny rywalizacji zawodnik. Trzeci był niezrzeszony Oskar Gollob, którego nazwisko wydaje się brzmieć znajomo. W licencji C w tej klasie startuje tylko jeden, ale jakże dobry nasz zawodnik Boguś Sulkowski. Często zwycięski Boguś tym razem nie stanął na podium, mimo iż w obu biegach był trzeci. Tutaj toczyła się zacięta dyskusja z sędziami, którzy niestety na niekorzyść naszego zawodnika uznali, iż Boguś zajął miejsce czwarte, trzecie Igor Zienkiewicz z WKM Wschowa i drugie niezrzeszony Krystian Kozdera, mimo iż wszyscy trzej mieli równo po 40 punktów. Decyzja sędziego jest jednak niepodważalna i z goryczą trzeba było przełknąć porażkę. Szczyt podium zdobył Krzysztof Kudłaty z MK Oborniki.
W klasie Licencja mimo zapowiedzi, wszystkim znany Jacek Lonka niestety nie wystartował. Pierwszą pozycję w obu biegach, a tym samych w wynikach generalnych zajął jego brat Waldemar Lonka z A.Głogów, na co dzień zamieszkujący naszą gminę. Zawodnik MKS Nekla Andrzej Szalbierz zdobył podium na miejscu 2, trzeci był Dariusz Przybysz z KMP Dobromil.
W pozostałych klasach brak uniesień. Kontuzjowany na zawodach we Wschowie 18.07.2010 Sławomir Mikołajczak w klasie Quad licencja C w Nekli nie wystartował. Z podejrzeniem złamania obojczyka, w gipsie odpoczywa, tak więc Klub życzy mu powrotu do zdrowia.
W klasyfikacji Klubowej na zawodach w Nekli MKS zdobył srebro wyprzedzona przez WKM Wschowa. W klasyfikacji generalnej Klubowej MKS Nekla z liczbą punktów 1961 wskakuje na trzecie miejsce, co niewątpliwie daje nam powód do dumy. Przed nami na miejscu 2 Zmotoryzowana Wschowa i na 1 WKM Wschowa. Może w tym sezonie jeszcze dogonimy konkurencję. Tego sobie i zawodnikom życzymy!!! 
Ciekawostki z VII rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej we Wschowie 18.07.2010:
Zawody we Wschowie były bardzo emocjonujące, zwłaszcza w klasie Otwarta II, gdzie wystartowało 5 naszych klubowiczów. Marek Begier stoczył zacięty i wyrównany pojedynek z godnym siebie przeciwnikiem Tomaszem Stelmaszykiem z klubu Zmotoryzowana Wschowa. Niestety (dla nas) publiczność wschowska uskrzydliła swojego zawodnika, który ukończył bieg na I miejscu. Marek Begier z nutką goryczy zajął dobrą II pozycję, zdobywając dla Klubu cenne 44punkty. Tuż za nim linię mety przekroczył Przemysław Bandosz, który pnąc się w górę zdobył 38punkty, 5-ty był Michał Pawłowski, w dobrej formie był też Leszek Stachowiak, kończąc zawody na miejscu 8. Ponadto Boguś Sulkowski w klasie Młodzik licencja C stanął na podium zajmując miejsce 3-cie.
Gratulujemy!!!

Oto nowości z ostatnich zawodów w Chojnie koło Szczecina, gdzie odbyła się 27.06.2010 VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.
Z zawodów Chojnie Klub MKS Nekla przywiózł 4 puchary zdobyte przez naszych zawodników, którzy stanęli na podium. W klasie Otwarta 2 czyli zawodnicy z licencją C powyżej 30 roku życia nasz Klub na silną i najliczniejszą reprezentację. W tej Klasie tradycyjnie już pierwsze miejsce zajął Marek Begier, który zawdzięcza swoje osiągnięcia intensywnym treningom i samozaparciem. Stara się przed każdymi zawodami przygotować się do zawodów przez zapoznanie się z torem, nawierzchnią i przebiegiem trasy. W tej samej klasie Przemysław Bandosz niedawno kontuzjowany również stanął na podium zajmując 3 miejsce. Michałowi Pawłowskiemu tym razem nie udało się wkroczyć do czołówki, ukończył zawody na miejscu 4. Andrzej Szalbierz w Klasie Licencja był drugi wyprzedzony przez zaproszonego gościnnie niemca Martin-a Diescher-a. Oczywiście należy wspomnieć również o Bogusiu Sulkowskim który dumnie reprezentuje Klub w Klasie Młodzik licencja C, kóry po długiej przerwie w zawodach zajął 3 miejsce. Dodatkowo puchar przyznano dla Klubu MKS Nekla za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji Klubowej zawodów. A więc łącznie Klub zdobył 5 pucharów oraz cenne 303 punkty, które wliczając do klasyfikacji generalnej daje łączną pulę 1395 pkt. Możemy być chyba z siebie zadowoleni. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i liczymy na sukcesy i równie wysokie noty w kolejnych startach.