V runda MSPZ – Ostrów Wielkopolski

Cze
8

Dokładnie wczoraj, tj.07. czerwca 2015r. odbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Ostrowie Wielkopolskim. Choć prognozy pogody przewidywały niesamowity upał, aura zrobiła wszystkim niespodziankę! Temperatura i warunki na torze były idealne. Tor w Ostrowie słynie z “kanionu” i tym razem zrobił on ogromne wrażenie zarówno na kibicach, jak i zawodnikach.Teraz trochę o tych drugich. W poszczególnych klasach do najlepszych trójek należeli:

 

MX65

1. Fabian Fedyczkowski #166

2. Kacper Kacprzak #722

3. Mikołaj Stasiak #58

13. Filip Nawrocki #425

Fifi po miesiącu przerwy wrócił na tor i ukończył swoją trzecią rundę. Wielkie brawa malutki! :)

MX85

1. Marcin Bandosz #202!!!

2. Jakub Miśkowiak #51

3. Nikodem Bartoch #3

 

Marcin pierwszy raz w tym sezonie wygrał wyścig i znalazł się na najwyższym stopniu podium! Oby dobra passa trwała dłużej.

 

MX KOBIET

1. Katarzyna Śron #93

2. Wiktoria Garbowska #38

3. Karolina Jankowiak #2

5. Karolina Siwka #195

9. Aleksandra Kowalik#707

11. Agata Stachowiak #97

 

Nasze dziewczynki znów na maszynie w pełnym składzie, w którym ponownie zagościła Olka. Karolina pierwszy wyścig zakończyła na ósmym miejscu, Ola na 9, a Agata z powodu defektu motocykla nie ukończyła nawet jednego okrążenia. Drugi wyścig dla pań okazał się szczęśliwszy. Siwka była 5,  Agata, na pożyczonym od Bartka Gruszczyńskiego motocyklu dziewiąta, WIELKIE DZIĘKI GRUCHA!!, a Aleksandra dziesiąta.

 

MX2Junior

1. Nikolas Dal Canton #41

2. Wiktor Jasiński #299

3. Lubomir Sobol #121

8. Damian Ślugaj #791

14. Karol Kałużny#88

 

Podobnie jak u dziewczyn drugi wyścig juniorom pozwolił zająć lepsze miejsca w indywidualnej klasyfikacji zawodów. W pierwszym biegu Damian był dziewiąty, a Karol siedemnasty. Natomiast drugi ukończyli wjeżdżając na metę jako szósty i piętnasty.

 

MX2C

1. Kamil Nowakowski #224

2. Tomasz Stelmaszyk #344

3. Adrian Marciniak #22

7. Tomasz Gollob #1

18. Karol Pawlak #24

21. Karol Englert #89

32. Mariusz Kabaciński #327

34. Mirosław Grotowski #30

35. Bartosz Gruszczyński #82

 

MX2C to klasa, w której nasz klub ma najwięcej zawodników! Wielkie brawa dla chłopaków, którzy są z nami dopiero pierwszy sezon, a nie przestraszył ich nawet kanion! Na uwagę zasługuje obecność na ostrowskim torze TOMASZA GOLLOBA, mistrza świata w żużlu 2010, reprezentującego barwy MKS Nekla.

 

MX1C

1. Marcin Wójcik #61

2. Kamil Majorczyk #7

3. Wojciech Bogucki #788

11. Radosław Matuszczak #122

 

Pech, który prześladuje naszego Siwego, nadal nie odpuszcza! Tym razem brak powietrza w kole podczas drugiego wyścigu zaprzepaścił szansę na wygraną, która była tak blisko… :( W pierwszym wyścigu Radek był 3!

 

MX MASTERS

1. Andrzej Szalbierz #2

2. Dariusz Przybysz #102

3. Marek Kreczetowski #159

16. Sylwester Nowak #123

18. Mariusz Wesołowski #42

 

Mimo groźnego upadku w pierwszym wyścigu Andrzej zakończył go jako 2! Sylwek na metę wjechał jako piętnasty, a Wesoły osiemnasty. Drugi bieg – Andrzej nie rusza ręką- ale wyścig wygrywa, od startu po metę na pierwszej pozycji! Osiemnaste i dziewiętnaste miejsce należało kolejno do Sylwestra i Mariusza.

 

MX QUAD

1. Paweł Bartkowiak #75

2. Mikołaj Błaszczak #423

3. Tomasz Fryga #77

 

MX OPEN

1. Dominik Bolewicz #243

2. Igor Zienkiewicz #385

3. Bartosz Dorosz #66

 

Warto wspomnieć, że w klasie Open na starcie zjawiło się sześciu zawodników, właśnie tylu zawodników musi stanąć na maszynie by istniała klasa. Co jeśli ta liczba zmniejszy się jeszcze bardziej?

 

 

Dla klubu to były kolejne zawody, podczas których ominęło nas podium klasyfikacji stowarzyszeń. Dlatego apelujemy do zawodników, połowa sezonu już za nami, kolejna runda dopiero za dwa  miesiące, 30 sierpnia we Wschowie! Liczymy na waszą frekwencję, w tym roku “pudło” musi być nasze!!!

 

Zapraszam do przeczytania świetnej relacji dziewczyn z mxfoto.pl:

http://mxfoto.pl/polmetek-strefy-zachodniej/

Na ich stronce oraz na https://www.facebook.com/lagusphoto?fref=ts szukajcie zdjęć z zawodów! :)

 

Zostaw odpowiedź

*