Ciekawostki

Wygoda i moda

koszulki poloKto chce być modny i wygodny, stawia na koszulki polo. Ten typ ubrania powstał w latach trzydziestych i do dziś uchodzi za symbol sportowej elegancji. Jednak czasy się zmieniły, a wraz z nimi wykorzystanie tego typu odzieży. Oczywiście wciąż produkują je takie marki jak Lacoste. Ich koszulki polo są rozpoznawane na całym świecie, są też niestety bardzo drogie. Jednak taki sam krój produkuje też wielu rodzimych producentów. Wykorzystują to firmy handlowe. Jak się bowiem okazało, koszulki polo doskonale nadają się na koszulki do pracy, czyli na uniform pracowniczy. Są praktyczne, przewiewne, zimą także się sprawdzają, bo łatwo na nie zarzucić polar i już są gotowe.

koszulki poloPoza tym koszulki polo są bardzo wytrzymałe. Zależy to oczywiście bardziej od materiału, niż od kroju, ale jak się okazuje koszulki polo są w stanie przetrwać wiele prań bez uszczerbku. Dlatego też wybierają je markety, większe osiedlowe sklepy. Koszulki polo noszą także kurierzy wielu firm wysyłkowych. Przede wszystkim są one wygodne, a przy okazji sprawiają wrażenie bardziej eleganckich, niż zwykłe koszulki. Przecież fakt, iż zostały stworzone do królewskiej gry, jaką jest tenis, zobowiązuje. Wspomniany wyżej Lacoste na pewno nie sądził, że jego pomysł, koszulki polo, będzie zataczał aż tak szerokie kręgi i będzie się tak dobrze sprzedawał. Wystarczy wspomnieć, że jego firma, wiele lat po jego śmierci, wciąż należy do najlepiej prosperujących na rynku towarów luksusowych, a zakupy w niej robi codziennie wiele znanych osób.

Similar Posts