Ciekawostki

Odzież do pracy

odzież roboczaWiele zawodów wykonujemy w mundurach czy innej odzieży zapewnionej przez pracodawcę. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pracownik nie musi chodzić do pracy we własnym ubraniu, które z czasem ulega zniszczeniu, zużywa się. Jest to wygoda i oszczędność dla pracownika, natomiast dla pracodawcy odzież robocza to także wygodne rozwiązanie. W wielu miejscach jest to sposób na odróżnienie pracowników od klientów. Na przykład w sklepach typu markety, nie tylko spożywcze, ale i ogrodnicze i budowlane. Tutaj ubiór pracownika pozwala go wyłowić w tłumie i zapytać, jeśli klient ma jakieś wątpliwości. Dzięki temu można go łatwo odnaleźć. Taka odzież robocza oczywiście nie jest tania, ale w ostatecznym rozrachunku bardzo się opłaca. Stosują ją także mniejsze sklepy spożywcze.

odzież roboczaCzęsto odzież robocza jest ograniczona do podkoszulka w kolorze sklepu, który z przodu ma wyhaftowane czy też nadrukowane logo danego sklepu. Takie ubranie jest wygodne, każdy, niezależnie od rozmiaru, dobrze w nim wygląda. Oczywiście odzież robocza musi występować w różnych rozmiarach, aby dobrze pasowała na każdego pracownika. Poza tym każdy pracownik musi mieć kilka zmian takich ubrań, aby mógł je uprać czy oddać do prania, w zależności od tego, czy pracodawca preferuje opcję dopłat do prania, czy też prania ubrań wszystkich pracowników razem w wybranej pralni. W każdym wypadku odzież robocza to rozwiązanie dobre zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Ma oczywiście swoje wady, ale zalet jest zdecydowanie więcej.

Similar Posts