Ciekawostki

Tworzywa na bazie celulozy

haftDzięki zastosowaniu pigmentów do produkcji, może być w kształcie z kości słoniowej.
Jest z tworzywa sztucznego do formowania na bazie celulozy. To był opatentowany w Paryżu Lepage w 1855 roku poliamidy. Kauczuk wykonany jest z drobnej mąki drzewnego zmieszanego ze spoiwem, albo jajko lub krwi białka, czy żelatyna, oploty. Drewno jest prawdopodobnie albo heban lub palisander, co daje czarną lub brązową żywicę szczepy. Mieszanina jest suszone i mielone na drobny proszek. Proszek jest umieszczony w formie stalowych i skompresowane w potężnej prasie hydraulicznej będąc podgrzewana przez sczepy. Końcowy produkt ma bardzo polerowany nadanym przez powierzchnię formy stali poliamidy. Wysokie ceny ropy odnotowały odrodzenie zainteresowania bioplastiki wykonane z odnawialnych celulozy i skrobi.

Ze względu na rozdrobnienie rynku i definicje niejednoznaczne trudno jest opisać całkowitą oploty i wielkość rynku bioplastiki, haft, ale szacuje się, globalnej zdolności produkcyjnej do trzystu dwudziestu siedmiu tysięcy ton. W przeciwieństwie do globalnego zużycia wszystkich elastycznych opakowań szacuje się na około dwanaście milionów ton szczepy. Badania przeprowadzono na tworzywach sztucznych ulegających biodegradacji, które rozkładają się z narażeniem na działanie promieni słonecznych (np. promieniowanie ultrafioletowe), woda lub wilgoć, bakterie, enzymy, wiatr i ścieranie niektórych przypadkach gryzoni szkodników lub ataku owadów są również jako formy biodegradacji lub środowiska degradacji.

Similar Posts