Ciekawostki

Mundury

odzież roboczaWiele służb wykonuje swoją pracę w mundurach. Jest to dla nich odzież robocza, zapewniana przez pracodawcę.

Do takich zawodów należą policja, straż pożarna, straż miejska. W przypadku strażaków odzież robocza musi być nie tylko łatwo rozpoznawalna. Dla policjanta wystarczy mundur, a już może wykonywać swoją pracę, ponieważ będzie rozpoznany. Strażak musi natomiast mieć ubranie takie jak nie palna odzież robocza. Nie da się gasić pożarów, mając na sobie zwykłe ubrania. Dlatego tak ważna jest w tym zawodzie odzież robocza, dobrana rozmiarem do noszącej osoby, a także spełniająca normy narzucone przez przepisy krajowe i unijne. Inne zawody także noszą ubranie robocze. Na przykład listonosze.

odzież roboczaZa najlepszy przykład mogą posłużyć ochroniarze. Pracownicy ochrony także ubrani są zawsze w specjalne mundury, pozwalające im się wyróżnić z tłumu. Mundury to także w wielu sklepach ubranie sprzedawców. W tym wypadku odzież robocza wygląda nieco inaczej niż w poprzednich. Przede wszystkim ma ona mniej standardowy wygląd. Ochroniarze mają mniej więcej takie same mundury, za to sprzedawcy – czasami w każdym sklepie inny. Dla sprzedawców odzież robocza to często zwykły podkoszulek, jedynie z logo sklepu. Już samo to pozwala im się wyróżnić z tłumu kupujących. Dobrze jest, jeśli cała koszulka jest w kolorze danej firmy, samo logo z przodu może nie być wystarczająco dobrym wyróżnikiem. Poza tym nie należy zapominać o plakietkach z imionami przypiętymi z przodu.

Similar Posts