Ciekawostki

Polar na odzież

polarW przypadku odzieży turystycznej polar stał się bardzo dobrym materiałem do ocieplenia kurtek, śpiworów, spodni i innej odzieży. Polar także doskonale nadaje się do produkcji odzieży, jako samodzielna tkanina. Choć jest to tkanina przepuszczająca wiatr i wodę to i tak jest niezwykle popularna i szeroko stosowana w przemyśle odzieżowym. Polarowe bluzy na zamek są bardzo popularne. Jest to tkanina bardzo przyjazna dla ciała, nie powoduje uczulenia i co ważne jest to tkanina bardzo lekka. Polar wcale nie musi być gruby, aby był tkaniną ciepłą i już cienki polar nadaje się do produkcji bluz.

Bardzo cienki polar natomiast stosuje się do produkcji bielizny, bielizna ta jest bardzo popularna. Polar jest dzisiaj bardzo trudno zastąpić bo ma tak wiele pożądanych właściwości, a przy tym jest tani w produkcji i łatwo się z niego szyje. Podobna tkaniną może być gore-tex, jednak jest to tkanina bardzo droga i bardzo skomplikowana.

polaryWarto zainteresować się odzieżą z polara jeśli do tej pory nie mieliśmy z nią żadnej styczności. Polar jest na pewno tkaniną doskonałą na zimowe czasy. Świadczy o tym ogromna ilość odzieży jaka jest produkowana z polaru. Dzisiaj tkanina ta doskonale sprawdza się w każdych mroźnych warunkach. Obecnie bardzo trudno jest wyobrazić sobie wyprawę w wysokie góry bez tkaniny polarowej. Jest to bowiem tkanina doskonała na takie wyprawy, lekka i zatrzymująca ciepło. Dlatego tak szeroko stosowana w przypadku odzieży turystycznej. Jej właściwości w tej branży są bardzo docenione.

Similar Posts