Opis oraz działanie lecytyny – leku na pamięć i cholesterol

Substancje poprawiające stan naszego układu nerwowego są szeroko polecane osobom, które codziennie nadwyrężają swój umysł. Mowa tu o grupach takich jak:

  • studenci,
  • uczniowie
  • oraz osoby praktykujące zawód powiązany z wytężonym wysiłkiem psychicznym.

Są one dodatkowo narażone na czynniki takie jak stres oraz przemęczenie. Jak sobie radzić z takim przemęczeniem?

Lecytyna sposobem na regenerację sił witalnych

Przykładem pozyskiwanego w sposób naturalny składnika odżywczego, który jest w stanie poprawić pracę układu nerwowego jest lecytyna.

Pierwotnie występuje ona w każdej komórce naszego organizmu, szczególnie na obszarze elementów budujących układ nerwowy. Dokładniej mówiąc, lecytyna należy do grupy fosfolipidów, czyli tłuszczy stanowiących główny budulec błon komórkowych. Można ją stosować kompleksowo, jako bezpieczny środek pobudzający pracę umysłu.

Lecytyna działa korzystnie także na obszarze obniżania stężenia cholesterolu we krwi oraz w zakresie ochrony żołądka przed działaniem niekorzystnych czynników. Kolejne pozytywne działanie tej substancji to pomoc w regenerowaniu stanu wątroby oraz w zwiększaniu metabolizmu, co bezpośrednio może przyczynić się do zmniejszania tkanki tłuszczowej ciała. Lecytyna jako składnik codziennej diety znajduje się w wielu produktach, jednak nie są to ilości satysfakcjonujące ku chociażby częściowemu wyeliminowaniu niekorzystnego działania naszego organizmu w wyżej wymienionych przypadkach.

Dlatego warto jest włączyć do codziennego jadłospisu dodatkową dawkę lecytyny, w celu zapewnienia podwójnej ochrony dla naszego ciała. Uzyskiwanie lecytyny odbywa się poprzez wykorzystanie składników takich jak żółtko jaja, wątróbka, soja oraz orzechy. Lecytyna jako suplement diety występuje w formie kapsułek, najczęściej stosowanych do 3 razy dziennie.

Zapotrzebowanie na lecytynę w razie zwiększonego wysiłku lub podwójnej dawki stresu

Stosowanie tego składnika jest polecane również osobom, które często doświadczają wzmożonego wysiłku fizycznego. Zażywanie substancji wzbogacanych lecytyną może mieć także charakter zapobiegawczy.

Related Posts

Zuza studiuje zaocznie na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie fizjoterapię, a po godzinach działa jako redaktor kilku serwisów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie. W przyszłości chciałaby prowadzić największy w Polsce serwis gromadzący ekspertów medycyny w celu dostarczania informacji o zdrowiu człowieka.
© 2024 MKS Nekla - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress