Damskie problemy z miejscami intymnymi

Infekcje pochwy są może mało znane w świecie mężczyzn, lecz kobiety muszą z nimi się borykać niejednokrotnie. Szacuje się, że średnio 75% kobiet cierpi albo cierpiało na grzybicę okolic intymnych, a dla wielu z nich jest to choroba powracająca. Co powoduje infekcje pochwy oraz czy globulki są w stanie pomóc na te problemy – o tym w tym tekście.

Objawy oraz przyczyny powstawiania grzybicy pochwy

Jeśli zauważyłaś u siebie ostatnio jeden z poniższych problemów, takich jak:

• Swędzenie albo pieczenie krocza,
  • Wydzielanie się gęstej, białej substancji z pochwy o konsystencji serka albo ligniny,
  • Uczucie bólu podczas oddawania moczu albo penetracji pochwy,
  • Wydzielanie się zapachy pleśni z krocza,

To bardzo możliwe, że właśnie dopadła cię infekcja pochwy w postaci drożdżycy (zwanej też kandydozą). Ta nieprzyjemna choroba dotyka nawet 75% kobiet, czasem w większym lub mniejszym stopniu. Nieleczona globulkami może powodować poważne powikłania.

Jednak w jaki sposób powstają grzybiczne infekcje intymne? Do najczęstszych przyczyn zapalenia pochwy zalicza się:

• Niedbałość o higienę intymną,
  • Spożywanie dużych ilości cukrów,
  • Kontakt z zakażonym miejscem,
  • Antybiotykoterapia,
  • Źle przepisane środki antykoncepcyjne.

Warto tutaj upomnieć, że o ile możliwe jest zarażenie się od partnera grzybicą, nie jest to choroba weneryczna. Zatem nie obwiniajmy od razu naszego chłopaka o spowodowanie nam problemów, gdyż bardzo możliwe, że nie jest on temu winien.

Leczenie globulkami infekcji pochwy

Jeśli tylko wykryjemy u siebie podejrzane objawy w okolicach intymnych, niezwłocznie powinnyśmy skonsultować się z naszym ginekologiem. Zbada on, jaki rodzaj grzyba odpowiada za nasze schorzenie oraz przepisze globulki na zapalenie pochwy.

Wiele z tych globulek można również stosować bez recepty, jako że ich skład nie jest agresywny. Złuszczanie nabłonka oraz właściwości bakterio- i grzybobójcze pozwalają na zapobieganie nawrotom choroby.

Niemniej nie zwalnia to kobiety przed stosowaniem się do higieny intymnej oraz unikania miejsc mogących powodować zagrożenie naszego zdrowia intymnego, zwłaszcza w ubikacjach publicznych albo basenach. Również przygodni partnerzy seksualni mogą nie pomagać nam w zdrowiu.