Olej CBD – remedium na 1001 chorób

Popyt na rekreacyjne właściwości konopi jest ciągle głównym motorem napędzającym uprawę tej rośliny. Coraz częściej docenia się jednak jej zastosowanie terapeutyczne, związane z naturalnie występującym w niej kannabinoidem, popularnie znanym pod skrótem CBD. I to właśnie ta substancja jest głównym składnikiem suplementów i kosmetyków wytwarzanych na bazie konopi, produktów coraz częściej znajdujących zastosowanie w leczeniu i profilaktyce szerokiego spectrum chorób.

Skuteczna alternatywa

Obecnie rynek farmaceutyczny jest w przeważającym stopniu zdominowany przez leki syntetyczne produkowane przez wpływowe i bogate koncerny. Niestety jednak, specyfiki te, zwłaszcza przy dłuższym stosowaniu, powodują szereg efektów ubocznych. Nie wspominając już o tym, że na wiele chorób ciągle nie znaleziono skutecznego remedium… Alternatywą i rozwiązaniem wielu istniejących problemów mógłby być olej CBD, który, niestety, głównie ze względów politycznych, ciągle stanowi niszę w lecznictwie, a jego działanie nadal poddawane jest testom i badaniom. Nie zmienia to jednak faktu, że przy zastosowaniu go na większą skalę, wiele leków syntetycznych mogłoby właściwie zniknąć z rynku! Zwłaszcza, że, wbrew ciągle pokutującym opiniom, konopie medyczne nie wykazują żadnych efektów ubocznych. Nie uzależniają, nie otumaniają, a ich skuteczność potwierdzona jest nie tylko badaniami, ale również rosnącą liczbą relacji chorych, którym olej CBD przyniósł ulgę w różnego rodzaju problemach zdrowotnych.

Remedium na 1001 chorób

Lista schorzeń, w jakich warto stosować olej z konopi zdaje się nie mieć końca. Wśród najważniejszych warto wspomnieć jego działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwalergiczne czy przeciwpsychotyczne. To jednak zaledwie początek! Olej CBD skutecznie zwalcza zaburzenia neurodegeneracyjne i psychiczne wspomagając regenerację komórek nerwowych i stymulując układ nerwowy. Na szczególną uwagę zasługuje również działanie przeciwnowotworowe tej substancji. CBD „atakuje” i niszczy komórki nowotworowe oraz hamuje ich namnażanie, będąc tym samym nieocenionym wsparciem w terapiach antyrakowych. Wreszcie, na uwagę zasługuje również kosmetyczne zastosowanie konopi. Jak dowodzą badania, CBD wspaniale radzi sobie z problemami skórnymi, w tym uporczywym trądzikiem, a przy tym, będąc silnym antyoksydantem, skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry pozostawiając ją jędrną i elastyczną na dłużej. Produkty z olejem konopnym pomagające w walce z oposanymi schorzeniami można kupić w sklepie Konopny Market.

Profilaktyka

O oleju CBD zaczyna się zwykle mówić, kiedy wystąpią poważne problemy zdrowotne. Nie należy jednak zapominać, że ważną, a w niektórych systemach medycznych, na przykład medycynie chińskiej, kluczową, częścią pracy lekarza jest profilaktyka. W tym kontekście warto rozważyć zapobiegawcze stosowanie konopi, zwłaszcza, że jak dowiedziono, CBD skutecznie wspomaga pracę organizmu zarówno na poziomie fizjologicznym, jak i umysłowym.